ריצוף באבן

• הנושא הזה ריק.
    נועם טבריה
    אורח
    שלום פורום ריצוף

בכוונתי לרצף בחוץ על גבי משטח בטון מפולס עם אבן טבעית שייבאנו אותה מבית ישן באירופה.

בעיבוד מסמסם עדין (או "מוטבה" – לא ברור לי עדיין ההבדל בין שניהם).

האם יש להשתמש במלט לבן? האם נחוצה רובה מיוחדת? ודבר נוסף, האם נדרש פרט מיוחד או סרגל כלשהו בעת ריצוף מדרגות (לחיבור בין הרום והשלח)?
    אציין כי המדובר באבן שעוביה 3.5-3 ס"מ.

לבסוף – האם נדרשת מומחיות מיוחדת לריצוף באבן או שמא רצף הבית מסוגל לעשות זאת לא פחות טוב?

תודה רבה על כל העזרה,
    נועם

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)
  • Replies
    שירה
    אורח
    אבן בהירה לרצף עם מלט לבן. רצוי בחוץ רובה , אולם לא חובה אם האריח מעובד כפי שציינת והשוליים שלו ישריםלגמרי, ניתן להצמיד. סרגל / פרט מיוחד למדרגות – ענין אסטתי . מומחיות – בודאי שרצוי רצף עם נסיון באבן. בהצלחה
    ההבדל בין המושגים שאתה מציין הם דרגות העיבוד – ולא במונחי איכות אלא במונחים אסתטיים. כביכול כמה עמוק "פצעו את האבן"  עיבוד סוסמום (מסמסם) הוא העדין ביותר וזה מטפס ועולה עד לעיבוד גס מאד – כל אחד עפ"י טעמו ובהתאם לשימוש.

לגבי המלט הלבן – לא זו בלבד שהוא יימנע ספיגה שתעכיר את האבן מלמטה כלפי מעלה (במידה ויעשה שימוש במלט שחור) – חוזקו רב בהרבה מהמלט שחור. אכן מדובר בחומר יקר יותר אבל כשמדובר בחוץ, המשתמשים זהירים הרבה פחות מאשר בבית ונוהגים לשנע ציוד שלרוב לא עובר את מפתן הדלת – כך שאיך שלא תסובב את זה – מומלץ בחום!

פוגות – הייתי ממליץ לך לעשות מינימום פוגות שינועו בין 3-5 מ"מ (לטעמך) ולמלא את המישקים תוך כדי עבודה במלט הלבן – אין טוב וחזק מזה. פרט לעובדה שזה יקצר תהליכים ויוזיל את העבודה העמידות מצוינת ולאבן בהירה זה יתאים.

מדרגות – הכל תלוי באופן תכנון המדרגות, פנה לאדריכל שלך ואני משוכנע שהוא הוציא על כך פרט וייתכן שלא נדרש סף לסיום כלל. מומחיות היא מומחיות – אל תיקח אינסטלטור שגם עושה קצת תיקוני קרמיקה בלית ברירה. אינני מכיר את איכויות רצף הבית שלך, אבל אני מכיר רצפים שיודעים לעשות גם את זה וגם את זה באופן מעורר התפעלות. תרצה המלצה,

אריה
    אורח
    הי נועם,

יש מצב שאם תשאל את השאלה הזאת בפורום התקנה / אריחים. תקבל תשובות מהירות ומפורטות יותר 🙂

נועם טבריה
    אורח
    חברים תודה לכולם.

היום סגרנו את הייבוא של הריצוף, ובהחלט עזרתם לנו מאוד בהחלטה הקשה.

מוצגות 4 תגובות – 1 עד 4 (מתוך 4 סה״כ)

תגיות: 

• יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

תפריט נגישות