אריחי משי – מזוגג או מלוטש?

גיא
    אורח
    שלום,

מרוב מידע אני די מבולבל – האם אריח משי בטקסטורת בטון/אבן הוא בהכרח מזוגג וגם מלוטש?

האם קיימים אריחי משי שהם לא מלוטשים?

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • Replies
    טל
    אורח
    הי שוב,

לא בכלל לא חובה ואפילו להפך, רוב האריחים האלו הם בגימור מט/משי

אריח מזוגג מלוטש זה זוועה אל תתקרב. תעשה לעצמך טובה! מי שמוכר הרבה את האריחים האלה זה הרשתות הזולות יותר כמו פרפקט ליין ומניסיון של דודתי זה פשוט אסון בבית.

ברור שקיימים אריחי משי לא מזוגגים, יותר מזה אפילו רובם לא מזוגגים, טל

גיא
    אורח
    תודה
    איך אני יכול לדעת אם אריח הוא מזוגג מלוטש? נראה שהמוכרים לא אמינים כל כך.
    אני מתעניין ברכישה של ריצוף שנאמר לי בחנות שהוא משי, אמנם הוא קצת חלק וקצת מבריק אבל באתר החברה כתוב שהוא מט.
    בנוסף, לפי אישור מכון התקנים שלו – כתוב שהוא מזוגג.
    האם זה אומר משהו? האם אפשר לדעת מזה אם הוא מלוטש-מזוגג?
    סיגל מעצבת
    אורח
    טל, מכון התקנים זה המילה האחרונה לפי התקנים של האריחים. זאת אומרת שגם אם היצרן טוען שהאריח שלו למשל הוא אנטי סליפ אריח נוגד החלקה R11. המילה הקובעת היא המילה של מכון התקנים, וזאת לאחר שהם עושים בדיקה מדגמית למספר אריחים במכולה.

אם הם עשו בדיקה לאריח והחליטו שהוא R10 ולא R11 למוכר אסור! למכור אותו תחת ההגדרה של R11. זו עבירה על החוק.

לכן אם אתה לא רוצה "ליפול" עם מוכר שלא דובר אמת, תבקש את האישור של מכון התקנים לריצוף או החיפוי שאתה רוצה לרכוש.

גיא
    אורח
    תודה, אבל לא שאלתי על מקדם החלקה אלא על צורת העיבוד.
    האריח הוא כנראה מט וכתוב שהוא מזוגג. האם זה אומר שהוא בוודאות לא מזוגג מלוטש?
    סיגל מעצבת
    אורח
    וזה מה שאני בדיוק מנסה להגיד 🙂 לא משנה כלל מה היצרן או החנות טוענים. מכון התקנים מקטלג אריחים לריצוף וחיפוי על סמך בדיקות מעבדה. אם אותו אריח הוגדר כמזוגג יש לזה סיבה וזה על סמך בדיקות שהם עשו. אין להם אינטרס, זה גוף ניטרלי
    גיא
    אורח
    בדקתי – מכון התקנים כותב רק מזוגג/לא מזוגג. הם לא כותבים מלוטש/מזוגג-מלוטש.

כיצד אפשר לדעת אם אריח הוא מזוגג-מלוטש?

נילי
    אורח

גיא: בדקתי – מכון התקנים כותב רק מזוגג/לא מזוגג. הם לא כותבים מלוטש/מזוגג-מלוטש.

כיצד אפשר לדעת אם אריח הוא מזוגג-מלוטש?

מזוגג – לוקחים אריחים שמים עליהם גלזורה (שכבת גלייז)  ומקבלים אריח  מזוגג.

מזוגג מלוטש זה אותה הגלזורה שעוסקת ליטוש ונשארת גלזורה דקה ועדינה שעשרות בקלות. קשה מאוד לדעת ככה במראה עין מה זה מזוגג מלוטש וכן הלאה.

גם אנשים מהענף מתבלבלים בשאלה זו ולכן קל המלצה חמה. שמור מרחק מאריחים מזוגגים וזה לא משנה מה המוצא שלהם. מזוגג מלוטש זה אותו דבר פשוט שכבת הגלייז דקה יותר ואז הוא יותר עדין ממה שהוא גם ככה עדין.

גיא
    אורח
    תודה

זו נשמעת לי כמו הכללה מאוד גסה. כל אריח עם טקסטורה מיוחדת הוא מזוגג, ומעל לחצי מהאריחים הם כאלו.

לא יתכן שכל האריחים האלו באיכות לא טובה. אשמח לקבל יותר מידע כדי לקחת החלטה חכמה יותר

תודה

סיגי רמת ישי
    אורח
    סופשבוע נעים,

עברתי על הדיון, בכלל לא הכללה גיא, זה עובדות ולמען האמת הם נכונות מאוד. ביחס האריחים בשוק רק 8% מסך האריחים הם מזוגגים ויש להם מוניטין רע.

דבר נוסף, ממש לא כל אריח עם טקסטורה מיוחדת הוא עם גלזורה. גלזורה זו הדרך הכי "זולה" של המפעל ליצור טקסטורה מעניינת. המפעלים היוקרתיים יותר דווקא עושים זאת עם אריחי גוף מלא / פולבודי.

אתה מוזמן לנסות בעצמך ולרכוש אריחים מזוגגים אבל מניסיון אישי, אני מכירה הרבה אנשים שאכלו עם הסוג הזה קש.

אין הרבה מה להרחיב הם פשוט לא אמינים זו האמת – תציץ כאן דיון דומה

בהצלחה

סיגי רמת ישי
    אורח
    Tile Israel
    מנהל בפורום
    שלום גיא,

כל התשובות נכונות בדיון זה. קבל גם את האזהרה שלנו לגבי אריחים מסוג זה.

זה בהחלט לא אומר שכל האריחים מסוג מזוגגים / מלוטשים הם לא מוצלחים, פשוט שהסיכוי "ליפול" עם ריצוף כזה הוא גבוה יותר.

תמשיך להציף שאלות, לכן בדיוק הקמנו את הפורומים.

בברכה,

Team Tile Israel

עופר מזרחי
    אורח
    כל הסיפורים באתר הזה נוגעים לחוסר ידע בתקינה .

אם מבינים מה לרצף או לחפות הכין חוסכים המון בעיות.

Tile Israel
    מנהל בפורום

עופר מזרחי: כל הסיפורים באתר הזה נוגעים לחוסר ידע בתקינה .

אם מבינים מה לרצף או לחפות הכין חוסכים המון בעיות.

שלום עופר,

אכן, זה נושא שחוזר על עצמו פעמים רבות בדיונים שבאתר קהילת הריצוף והחיפוי.

תודה לך על הזמן והידע.

טייל ישראל

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

תפריט נגישות