מרווח מומלץ בין אריחים כאשר מרצפים

הילה
    אורח
    נאמר לי שחייבים להשאיר מרווח של 2 מ"מ בין אריח לאריח כאשר מרצפים (מדובר בהדבקה של אריחי גרניט פורצלן על אריחים קיימים). הסיבות שנאמרו הן: "שהחומר מתפשט בחום", וגם "אחרת זה לא יוצא ישר". אני הייתי דווקא מעדיפה להצמיד את האריחים זה לזה ולהשאיר מרווח מינימלי של מ"מ אחד בלבד. האם יש אמת בסיבות שנאמרו לי? האם אכן יש תופעה של התפשטות בחום (קראתי שכעקרון מקדם ההתפשטות נמוך ביותר לגבי חומרים מסוג זה). אנא, נחוצה לי חוות דעת של מומחה. תודה רבה!
מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • Replies
    מילאדו
    אורח
    ממליץ לך לשאול את השאלה בפורום התקנת אריחים. אולי ידעו יותר טוב לענות לך.
    שי התקנת ריצוף וחיפוי
    אורח
    שלום רב הילה,

מאחר וקרמיקה הינה חומר שבתהליך יצורו עובר יבוש בתנור ,ישנה לפעמים סטיה במידות האריח ולכן על מנת למנוע מה שנקרא בשפה המקצועית "קלינים" מראה לא אחיד בפסי החיבור של הקרמיקה מבצעים זאת עם מרוחים אבל עם הקרמיקה איכותית אין בעיה לרצף ללא מרווחים.

אריחי גרניט פורצלן איכותיים עוברים תהליך קליברציה שבו האריח נחתך למידה מדויקת וזהה בין האריחים כך שאין בעיית "זה לא יוצא ישר" בעיה זו נכונה לקרמיקה.

לגבי הבעיה השניה | האריח עצמו לא מתפשט בחום, אך עם הזמן, בעקבות תזוזות הבית, אם לא מושאר רווח האריחים יכולים להתרומם, לפי התקן הישראלי צריך אפילו להשאיר מרווח של 4 מילימטר !!! אך אם בכל זאת רוצים להצמיד את האריחים יש אפשרות לעשות מרווח של רצועת שחרור כל 3 מטר לערך, רצועה זו תספוג את תזוזות הבית

רצועה זו צריכה להיות רחבה בערך 10 מילימטר ואם מעניין אותך ללמוד עוד ניתן לקרוא על הנושא רבות בבלוג של Tile

מצרף לך גם תמונה על מרווח תקין להמחשה.

בברכה שי,

שי התקנת ריצוף וחיפוי
    אורח
    הילה
    אורח
    תודה רבה על העזרה והתמונה להמחשה שצירפת
    שי התקנת ריצוף וחיפוי
    אורח
    בשמחה רבה.

במידה ותצטרכי עזרה נוספת אשמח לעזור

שי

Tile Israel
    מנהל בפורום
    שלום רב,

שמחים שהדיון נסגר בצורה טובה ומקצועית,

בברכה,

Team Tile Israel

team@tileisrael.com

072-393-0222

ווטסאפ – 054-3566556

מרווחים בין אריחים

המרווחים בין האריחים אשר נקראים גם פוגות, אמורים לעמוד על 2-3 מ"מ.

חשוב לנו לציין כי כאשר מדובר על ריצוף טרצו, המרחקים יכולים להיות גם 1 מ"מ, אך עליהם להיות ישרים וברוחב אחיד. ניתן להבחין בקלות בבעיה ברוחב הפוגות פשוט מהתבוננות בריצוף

רצפים טובים נוהגים להשתמש במרווחנים (ספייסרים) אותם הם מכניסים בין האריחים ומבטיחים שהרוחב האחיד נשמר.

Tile Israel
    מנהל בפורום
    הי הילה,

שמחים שהצלחנו לסייע לך. נשמח לעמוד שוב לרשותך

בברכה,

Team Tile Israel

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

תפריט נגישות