יוני 10, 2014

איך לבחור קרמיקה עבור צרכים שונים הקיימים בבית

בעת בניית או שיפוץ בית, יש לבחור קרמיקה עבור צרכים שונים הקיימים בבית. חשוב לדעת כי ניתן להשתמש בה גם לשימושים שונים בבית. כמו כן, קיימים סוגים וסגנונות שונים, כולל איכויות שונות וייצור מגוון, המאפשרים לבחור עיצוב ואיכות מתוך המגוון הרחב הקיים היום בשוק.

שימושים שונים

הקרמיקה מהווה חומר לא יקר אך איכותי ובעל מראה יפה ויוקרתי, ולכן משמש לא מעט קבלנים ומעצבים בעת עבודת העיצוב של בתים ודירות. בנוסף גם משמשת למגוון שימושים ועיצובים:

ריצוף: כמעט בכל הבתים החדשים הנבנים כיום, סטנדרט הבנייה כולל ריצוף של אריחי קרמיקה. בדרך כלל הריצוף יהיה שונה בחדרים, בסלון ובחדרי האמבטיה, אבל ישנן דירות בהן כל הרצפה מורכבת מאותו ריצוף. במקרים בהם בוחרים ריצוף שונה בחדרי השינה, בחדרי המגורים ובחדרי השירותים, מומלץ לבחור בכל זאת בקו עיצובי קרוב על מנת לא לשבור את ההרמוניה של הבית.

(בתמונה – אריח עבה 3 ס"מ שמונח על אבני נחל ללא חומר מחבר)

חיפויים: בחדרי השירותים והאמבטיה נדרש חיפוי קירות מקרמיקה על מנת למנוע היווצרות רטיבות ועובש על הקירות, וגם כדי להקנות לחדרים אלו את המראה שמתאים להם. חיפויי קרמיקה לעיתים משמשים גם כחלק מעיצוב הבית, לא רק בחדרי האמבטיה, אלא גם במטבח או בחדרים אחרים.

כלים סניטריים: כלים סניטריים (אמבטיות, אסלות, כיורים) מקרמיקה נחשבים יוקרתיים ואיכותיים יותר ומעניקים מראה נקי ויוקרתי.

העיצובים שונים 

האריחים עשויים מחומר קרמי מעובד וניתן ליצור אריחים שונים במגוון עיצובים וטקסטורות. ניתן למשל לבחור בין מראה מבריק למראה מט. אפשר לבחור קרמיקות בצבעים שונים בהתאם לבחירת הלקוח. וכמובן, קיימים אריחים מצוירים או צבעוניים לאנשים אמיצים במיוחד.

כיצד בוחרים קרמיקה

בחירת אריחים מקרמיקה הנה אינדיבידואלית ותלויה בעיקר בטעמו של הלקוח, אבל יש כמה כללים שכדאי לעקוב אחריהם:

בחרו קרמיקה איכותית שתחזיק מעמד לאורך זמן ולא תיסדק או תשבר במהירות ונסו להתאים אותה לעיצוב הכללי של הבית, הן מבחינת הצבע והן מבחינת הדוגמה.

blank

ריצוף בהיר מעניק תחושה של מרחב וניקיון, אבל אם יש לכם ילדים קטנים או בעלי חיים, תמצאו את עצמכם מנקים אותו ללא הרף (אלא אם כן בעל החיים שלכם בעל שערות לבנות). מומלץ לבחור בגוונים בהירים אבל לא בגווני לבן. למשל אפור בהיר, בז' או תכול – אפור יכולים להיות גוונים ניטרליים, בהירים שלא מתלכלכים במהירות.

בדרך כלל אריחים לחיפוי קירות הנם שונים מאריחי ריצוף וכדאי לוודא זאת לפני הקנייה.

אריחים שמיועדים לחדרי השירותים והאמבטיה אמורים להיות אטומים לגמרי כדי למנוע התפתחות של עובש תחתם.

כדאי להתייעץ עם איש מקצוע באשר לבחירת הריצוף והחיפוי מקרמיקה. אנשים מהתחום יכולים לכוון אתכם לסוגים מסוימים של יצרנים מבחינת האיכות, ולעיצובים מסוימים מבחינת מה שמתאים לבית שלכם. 

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות