דצמבר 20, 2018

קרמיקה לבית בתקציב קטן

קרמיקה לבית בתקציב קטן

פרויקט שיפוצים, עיצוב פנים ובוודאי שבנייה מלאה כרוך בהוצאות גבוהות. אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר בהקשר לעיצוב הפנים, לתחושה הכללית בחלל המעוצב/המשופץ ולשימושיות שלו הוא הריצוף, ובמידה רבה גם החיפוי על הקירות, אם קיים כזה. ריצוף וחיפוי מצריכים הוצאה לא מבוטלת כלל, כאשר אריחי קרמיקה מהווים אפשרות יעילה וזולה יותר לעומת אפשרויות אחרות – לפניכם טיפים שימושיים לבחירת קרמיקה לבעלי תקציב קטן.

למה אריחי קרמיקה זולים יותר?

שוק הריצוף והחיפוי כולל כיום מגוון אדיר של אפשרויות, לא רק בעיצובים וסגנונות אלא גם בחומרים וסוגי האריחים. אריחי קרמיקה לבית נחשבים זולים יותר לעומת אפשרויות אחרות, מכמה סיבות. אריחי הקרמיקה עשויים חרס שעליו מיישמים ציפוי גלזורה המספק את המראה הסופי ואת ההגנה העליונה של האריח. אריחים אחרים מיוצרים מחומרים יקרים יותר – לעיתים הרבה יותר יקרים כמו במקרה של פרקט עץ טבעי, שיש ואבן טבעית – ובתהליכים תעשייתיים מורכבים יותר.

אין בכך שאריחי הקרמיקה לרוב זולים יותר להעיד על איכותם או יעילותם בריצוף וחיפוי. אלו אריחים נפוצים מאוד שבהחלט מספקים את התוצאות הנדרשות לבתים ודירות.

יחד עם זאת, אם החלטנו לרכוש קרמיקה רצוי מאוד שנבדוק 2 אלמנטים מרכזיים וחשובים. 

  1.  ספיגות – האם ציפוי הגלזורה של אריח הקרמיקה עומד בכל התקנים ומספק הגנה מקסימלית מפני ספיגות מים.
  2. חוזק ועובי – יצרני קרמיקה גדולים וקטנים מנסים לחסוך בעלויות הייצור, הרבה פעמים אנחנו נתקלים באריחים שתערובת החומרים שלהם כוללת יותר חול וגורמת בשורה התחתונה לאריחים חלשים ודקים מאוד (פחות מ-6 מ"מ)

בשוק האריחים הישראלי קיימים גם אריחים במידה של 3 מ"מ אבל הייצור שלהם והתרכובות הכימיות שלהם שונות לחלוטין מאריחי קרמיקה זולים ופשוטים ולרוב מדובר על אריחים במידות גדולות מאוד שמיועדים בעיקר לחיפוי קירות ולא לריצוף, כאן נכנס אלמנט ההבדל בין קרמיקה "ביסקוויט אדום" לגרניט פורצלן.

נקודה הראויה להתייחסות בהקשר לבחירת אריחי קרמיקה לבית היא ההבדל בין אריחי קרמיקה לאריחי גרניט פורצלן – שני הסוגים הנפוצים ביותר בשוק הישראלי. ההבדל הוא בחומרי הגלם ובתהליך הייצור. ריצוף גרניט-פורצלן כולל אחוז קוורץ גבוה יותר ושימוש בחומרי גלים רבים יותר מאשר אריח קרמיקה רגיל, כמו כן אריחי הגרניט-פורצלן נשרפים בחום גבוה יותר ואין בהם זיגוג גלזורה נפרד אלא יישום פנימי וכולל של חומרי הגנה וחיזוק.

העדיפו עיצובים פשוטים

אם אתם פועלים עם תקציב קטן יחסית וצריכים לבחור קרמיקה לבית, העדיפו אריחים פשוטים יחסית וסטנדרטיים עד כמה שניתן. זה יאפשר מחיר זול יותר לעומת אריחים בגדלים מיוחדים או בעיצובים מורכבים יותר – כמו גימור מיוחד או עם מרקם, אריחים גדולים במיוחד וכיוצא באלו.

טיפים שימושיים נוספים

  • עבור ריצוף החדרים המרכזיים בבית, בחרו רק אריחי קרמיקה בעלי רמת שחיקה של 4 לפחות.
  • העדיפו קרמיקה לבית בגוונים לא אחידים (עיצוב "מעונן" למשל) ולא בגימור מבריק – אחרת תראו מיד כל לכלוך שייפול על הרצפה.
  • בחרו סוג אחד של ריצוף לכל הבית ותקבלו מחיר נמוך יותר לעומת שילוב של סוגי קרמיקה לבית.
  • לתוספת חיסכון אתם יכולים לחפש מותגי קרמיקה זולים יותר, למשל כאלו המיוצרים בטורקיה או סין או ספרד, אך שימו לב לנתוני האיכות והשחיקה, זהו נתון חשוב ביותר שיכול לעשות את ההבדל בין שיפוץ מוצלח לכזה שיחזיק מעמד לתקופה קצרה אם בכלל.

גוונים וצבעים

כאשר מדובר על הלבשת הבית, לצבעים יש משמעות רבה מאוד, לצד אלמנטים כמו וילונות, ריפוד, כריות וכיוצא באלו הצבעים של הריצוף והחיפוי הם מוטיב ויזואלי משמעותי מאוד המהווה פעמים רבות את הבסיס לכל יתר העיצוב. אם אתם נמצאים לפני פרויקט שיפוצים בבית או מחפשים השראה לפני שיפוץ, אתם מוזמנים להצטרף להקהילת האריחים שלנו ולקבל את כל המידע הדרוש לכם לשיפוץ מוצלח וקל.

אפור

האפור נמצא ב"סצנה" כבר זמן רב יחסית, כאשר בתחילה חשבו שהוא טרנד חולף אך הוא בהחלט ביסס לו מקום של כבוד בפלטת הצבעים הנמצאת בשימוש בישראל. תוכלו לשחק עם צבעי פחם כהים לאפקט דרמטי בפינת האוכל למשל באפור מעורפל ובהיר לאווירה רגועה בחדר שינה שיש בו שפע אור טבעי.

blank

האריחים האפורים בישראל הם הרוב השולט. אם בשנת 2005 היה ניסיון חזק להחדיר את גווני הקרם והבז' "האופנה" נגמרה. והאפור חזר להיות שחקן מרכזי.

אפור בהיר יכול להוות בעיה מכיוון שניתן לראות עליו כמעט כל גרגיר אבק, לעומת אפור כהה שהוא בחירה חזקה עבור ישראלים רבים וגם עבור קבלנים ויזמים.

אדום

אי אפשר להישאר אדישים לקיר  אדום. קיר מרכזי בבית אשר מחופה באריח אדום חזק ובוהק זה דבר שאי אפשר להתעלם ממנו. ריצוף או חיפוי הבית בגווני באדום מספקת מראה מיוחד במינו, אמירה סגנונית ברורה ומרשימה ומאפשרת להדגיש פריטי נוי שונים באופן מרהיב.

ורוד

אמנם בחירה שנהוג לראות בחדרי ילדות, אך ניתן להשתמש בחיפוי ורוד באופן מתוחכם ובוגר גם בחדרי שינה, חדרי אמבטיה וכדומה, דרך נהדרת להאיר כל חדר ולהוסיף לו חינניות.

צהוב

המחשבה על קיר או רצפה מחופים באריחים צהובים עשויים להישמע מזעזע, אך למעשה זהו צבע מרשים המאפשר שפע של יצירתיות ומראה ויזואלי מיוחד במינו. זהו צבע שמיד משמח אנשים ומעורר אצלם חיוך. ניתן להפוך את החדר לססגוני מאוד עם גווני כחול וצבעים בהירים אחרים או דווקא להרגיע את האווירה עם אפור ושימוש בבדים בצבעים ניטראליים יותר.

ירוק

כיום ניתן לראות יותר ויותר שימוש בגווני ירוק בתוך הבית, במטבח למשל ואפילו בסלון. הכניסו את הטבע פנימה בעזרת בריקים ירוקים ומיוחדים או ריצוף מתוחכם ויעיל של ירוק. אפשר לבחור גוון ירוק אחיד או ללכת על גוון "מעורבב" עם מוטיב עיצוב של טבע, פרחים, עלים וכיוצא באלו.

blank

במטבחים נחשבים ובמסעדות ניתן לראות את הבחירה הירוקה המבריקה, ההרגשה שמתקבלת היא בדרך כלל הרגשת היגיינה וניקיון המקושרים באופן ישיר למוח שלנו ולגוונים ירוקים. 

כחול / תכלת

כיום ניתן לראות יותר ויותר ריצוף וחיפוי לבית בגוונים בהירים של כחול ותכלת היא בחירה יעילה ויפה מאוד עבור חללים מסוימים, למשל חדרי שינה או חדרי משחקים לילדים. הגוונים הכחולים מספקים אווירה רגועה ויכולים בהחלט לשנות לטובה כל חלל.

סגול

סגול אינו מהווה לרוב את הבחירה הראשונה עבור עיצוב פנים והלבשת הבית בצבע, למעט אולי בחדרי ילדים. אך כאשר משתמשים בו בחוכמה ובצמצום יחסי, הוא יכול להיות מרכיב אלגנטי ומפתיע לחללים בעיצוב מודרני או קלאסי-מסורתי.

חום או שחור

גוונים כהים יכולים להיות הצבעים המרכזיים לחדרים מסוימים, למרות שהם כהים ניתן להשיג באמצעותם אפקט ויזואלי מרהיב ומרשים. שחור יכול להוסיף דרמטיות ועוצמה לחדר, עם בחירת רהיטים ופריטי נוי מתאימה. עם פריטים בחום בהיר ומרגיע קשה לטעות וחום כהה מתאים למראה כפרי אגרסיבי יותר או בשילוב עם צבעי פסטל עדינים יותר.

שילוב נפוץ מאוד שניתן לראות עם שחור הוא גווני צהוב שמקנה תחושה של יוקרה ועושר. 

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש  

Comments

blank
ניר

כתבה פצצצההה

blank
Team Tile Israel

תודה ניר!

blank
אליאור

סוף סוף מישהו כותב בצורה מפורטת על ההבדלים בין קרמיקה לגרניט פורצלן. את האמת שניסיתי למצוא על זה חומר אבל תמיד חסרה אינפורמציה, תודה

blank
Team Tile Israel

שלום אליאור, למען האמת.. אנחנו לא חושבים שניתן להכניס את כל האינפורמציה על ההבדלים בין קרמיקה לגרניט פורצלן בכתבה אחת. זה ענף גדול שצריך ללמוד עליו הרבה בשביל להכיר את רובו

blank
אפרת

מישהו בוחר אריחים בצבע ורוד או שחור כהה לבית שלו ???? איזה דיכאון להתעורר ככה

blank
אורלי משכנתאות

תודה!

blank
אסף

אחלה מעניין

blank
טובול

יש טעות קטנה בכתבה

blank
פאריד

תודה

blank
אלין

סליחה על הבורות אבל עדיין לא הבנתי מה ההבדל בין קרמיקה לגרניט פורצלן

blank
סלע אדריכלים

מפורט טוב, תודה

blank
רועי

תודה רבה

blank
איילה ושות

תודה!

blank
אקרמן

תודה

תפריט נגישות