מרץ 2, 2018

"הכתר" של האריח, הוא בכלל השטיח

המקום בו אנו גרים משפיע באופן משמעותי וישיר על מצב הרוח שלנו, על האווירה ואופן החיים שלנו ועל התנהלותנו בחיי היום יום. לכן, קיימת חשיבות משמעותית לעיצוב הבית מעבר לבחירת ריצוף ומשקופים לדלת. אלמנטים עיצוביים כדוגמת שטיחים, מאפשרים דקורציה לצד פונקציונאליות ושימושיות, ובעיקר מקנים ומאפשרים חום וחמימות בבית.

  צילום "כרמל שטיחים ופרקט"

אחד האלמנטים העיצוביים המשמעותיים בבית, הם השטיחים והשטיחונים שאנו פורסים על הרצפות, ויש להם חשיבות מבחינה עיצובית אבל גם מבחינה פרקטית

שטיחים ממלאים את חלל החדר מעניקים לו עניין וצבע. שטיח משפיע מאד על חלל החדר ויכול להעניק לו את המראה שאנו חפצים. לעיתים מספיק להחליף שטיח על מנת לשנות את האווירה בחדר. שטיח כהה למשל יקנה לחדר אווירה כבדה וחמימה, בעוד שטיח קליל יעניק תחושה של אווריריות וקלילות. לכן כדאי להתאים את השטיחים גם למזג האוויר ובחורף לבחור בצבעים כהים יותר בעוד בקיץ מומלץ לבחור בגוונים בהירים (ובשטיחים קלילים יותר גם מבחינת הסוג שלהם).

חשיבות השטיחים טמונה גם בחציצה שבין כפות הרגליים לבין הרצפה. עבור ילדים, שטיחים מהווים משטח נוח ונעים לשבת ולשחק עליו במקום ישירות על הרצפה. אם יש לכם בעלי חיים, תיווכחו לדעת כמה הם אוהבים לרבוץ על שטיחים, רק זהירות! הם גם מלכלכים ולכן אם בכל זאת אתם מאפשרים לבעל החיים שלכם לרבוץ על השטיח, הקפידו על ניקיונו היומיומי.

איך בוחרים שטיחים לבית?

בחירת שטיחים לבית צריכה קודם כל להיות מותאמת לעיצוב שיש לכם בבית וכמובן – קולעת לטעם האישי שלכם. אתם צריכים לאהוב את השטיח – את הצבעים, והסיבים והעיצוב שלו.

צילום "כרמל שטיחים ופרקט"

אם הבית שלכם מעוצב בסגנון קלאסי – כדאי לבחור בשטיחים כהים יותר. אם הבית שלכם מעוצב בסגנון מודרני – בחרו שטיח בהיר ונטול פרטים. לחדרי ילדים מומלץ לבחור שטיח צבעוני או עם הדפסים המתאימים לילדים, אלא אם כן החדר עצמו מעוצב בצורה צבעונית מדי ואז דווקא עדיף לבחור שטיח חלק כדי לשבור את עומס הפרטים.

חדר המעוצב באלמנטים וברהיטים מתכתיים ידרוש שטיח נקי וחלק בסגנון מודרני. חדרים בעיצוב עור ובד יתאימו לשטיחים פרסיים או המעוצבים בעיצוב עתיק.

כאשר בוחרים שטיחים לבית חשוב לבחור בשטיח איכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן. קיימים שני אלמנטים בסיסיים המשפיעים על איכות השטיח: צפיפות הסיבים וסוג הסיבים של השטיח. ככל שהסיבים בשטיח צפופים יותר – כך השטיח איכותי יותר והוא יחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר. סוג הסיבים בשטיח משתנה משטיח לשטיח. באופן כללי מומלץ לבחור שטיח בעל סיבים חזקים ועמידים. סיבים כאלה הם לרוב סיבים סינתטיים, אבל ישנם גם שטיחי צמר חזקים מאד. רצוי להגיע לחנות השטיחים להתייעץ עם המוכר לגבי סוג השטיח ואיכותו, וכן לחוש על בשרכם את מגע השטיח לפני הרכישה.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות