פברואר 5, 2019

באנו לגוון טיפה -על שטיחים כי זה יושב על הריצוף

על שטיחים ואריחים 

אומרים ששטיח "עושה" את החדר והופך חלל מגורים מפשטני וכללי לביתי, אישי ומזמין. לשטיחים יש שימוש אסתטי וויזואלי חשוב ומשמעותי וגם שימושים פרקטיים יותר כמו אפשרות לילדים לשחק על הרצפה הקרירה ושיפור האקוסטיקה בחדר. בישראל החמה, עם הדגש על שהייה בחוץ גם בבית הפרטי שלנו, אנשים רבים אינם מודעים למלוא היכולות, היתרונות והאפשרויות הטמונות בשטיחים, תתפלאו לגלות איך השטיח המושלם יכול להיות התשובה האולטימטיבית מבחינת עיצוב הבית והריצוף בבית, ומתן המגע האישי הסופי שיהפוך את חלל המגורים שלכם למושלם – זה בעיקר נכון ומודגש כאשר מדובר על שטיחים גדולים, מרשימים ומיוחדים.

שטיחים ואריחים

חדרים רבים בבית יכולים לבלוט ולהיות נעימים לשהייה גם בלי שטיח, אך עם השטיח המתאים החלל יכול להפוך מבינוני למרהיב וייחודי ברגע אחד – קונספט שבהחלט מעלה אסוציאציה של מרבד קסמים! ובעיקר אם הוא משתלב עם אריח מתאים

בחירת החלל בבית שהכי זקוק לשדרוג עם שטיח

עשו סיבוב בבית או בדירה שלכם וחשבו מה החלל שהכי מתאים לשדרוג בעזרת שטיח מרשים ומיוחד, כאשר למעשה זה יכול להיות חלל פנימי או חיצוני (מתחת לפרגולה עם דק עץ למשל). חללי המגורים העיקריים יכולים לקבל שדרוג ושיפור מהותי באמצעות שטיח, כך החדרים הפופולאריים ליישום זה הינם הסלון, אזור שולחן האוכל המרכזי, חדרי משחקים וחדרי השינה. במטבח עצמו שטיח הוא בחירה פחות מוצלחת מטעמים מובנים והגיוניים.

עם אתם מרגישים שחסר משהו בחלל מבחינת עיצוב הבית ועיצוב הפנים, שהחלל עצמו אינו חמים וביתי מספיק או שהוא מרגיש במידת מה ריק ומנוכר, שטיח גדול, איכותי ומרשים הוא אפשרות שראוי לשקול ברצינות.

בחירת השטיח המתאים לעיצוב החלל

ההחלטה שאתם רוצים להוסיף שטיח איכותי ומרשים לצורך רענון ושיפור עיצוב הבית שלכם היא הקלה, עכשיו עליכם לבחור את השטיח המתאים מבחינת עיצוב וסגנון וכאן העניינים יכולים להפוך מבלבלים משפע האפשרויות. יש שאוהבים שטיחים צבעוניים ועמוסים במורכבויות ויש שמעדיפים שטיח עם צורות גיאומטריות פשוטות וצבעים בודדים, יש שמעדיפים שטיח כבד וצפוף ויש שמעדיים את המראה הקליל והאוורירי של בדים חדשניים יותר בתעשיית השטיחים.

ריצוף ושטיחים יכולים לעבוד ביחד בצורה מקסימה, זאת כל עוד שומרים על מספר כללים של ערבוב צבעים וגוונים. כמובן שניתן לשים שטיח צבעוני מאוד באזור מסוים בבית, אך יחד עם זאת רצוי כי זה באזור בו הריצוף או החיפוי אינו דומיננטי למשל ריצוף מצויר

הבחירה היא לגמרי אישית ותלויה בטעם האישי שלכם, בעיצוב הבית הכולל שלכם, בצבעים השולטים וכיוצא באלו. אך ניתן לומר כי כיום הטרנד בשטיחים הוא פחות להשתמש בשטיחים צבעוניים ועמוסים ויותר לבחור בשטיחים עם עיצובים גיאומטריים שונים וצבעים מעטים יחסית. אפשר למשל להוסיף דרמטיות ורושם לאזור שולחן האוכל שלכם בעזרת שטיח גדול וכהה יחסית, להוסיף רוך וחמימות לסלון באמצעות שטיח בהיר בצבע פסטל ודוגמאות מעוגלות הרקומות עליו.

blank

 (בחסות כרמל שטיחים ופרקט החברה המובילה והוותיקה בארץ בענף השטיחים)

בחללים קטנים ויותר צפופים רצוי להעדיף שטיחים מונוכרומטיים בהירים עם דוגמאות פשוטות וככל שהחלל גדול ומואר יותר כך תוכלו לבחור בשטיח כהה ומורכב יותר. כמובן שאם אתם מעדיפים אז יש בישראל אפשרויות נהדרות של שטיחים צבעוניים, בסגנון פרסי למשל.  בשוק הישראלי ישנם יצרנים ומשווקים ותיקים ואיכותיים שימכרו לכם שטיחים מעוצבים ברמה גבוהה מאוד, שטיחים שילוו אתכם ויכולים ממש לעבור במשפחה במשך שנים רבות.

אז אם אתם מחפשים מרכיב רענן ושונה לשדרוג עיצוב הבית שלכם, שטיח יכול במהרה לעשות הבדל אדיר ולהכניס קסם אמיתי לחלל המגורים. למרבה המזל בשוק הישראלי יש שפע אפשרויות נהדרות ומגוונות מבחינת עיצובים, סגנונות ורמות מחיר.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות