מאי 11, 2020

השיקולים בבחירת אריחים לחיפוי במטבח

השיקולים האסתטיים, החשובים בפני עצמן, צריכים לתת תמיכה ולא לסתור את השיקולים הפונקציונאליים. חשוב גם לחבר את מבנה המשפחה, אופייה וצרכיה הפרטניים, לסוג החומרים הנבחר. גילאים, היקף הבישול, תרבות האירוח וכד' משפיעים, בסופו של דבר, גם על בחירת סוג חומרים מבחינת רמת עמידותם וקלות או קושי תחזוקתם. פתיחותו של המטבח לחלל המרכזי מחייבת קפדנות בבחירת שילוש המשטח, החיפויים והריצוף.

טרנד שכדאי להכיר הם אריחי הכוורת. מדובר באריחים משושים, המאפשרים יצירת שילובים בעלי עניין עיצובי רב, העולה הן מצורת האריח המיוחדת והן משילובי גוונים ודוגמאות. מעבר לעובדה שניתן לבחור לרצף חלל שלם באותו הגוון, ניתן ליצור עניין עיצובי כתוצאה משילוב אריחים בדוגמאות ובגוונים שונים. זה לא אומר שעליכם לשלב גוונים מאוד נועזים. גם אם אתם מאוהבי הקלאסיקה המונוכרומטית, שילוב של מוקה, בז' ואריחים במראה שיש יעשו עבורכם עבודה מושלמת. לאריחים משושים ישנם יתרונות רבים במטבח הביתי והתעשייתי:

האריחים המשושים עמידים מאוד, נוחים לתחזוקה ולניקיון ומתאימים לחיפוי קירות ולריצוף. לאחרונה רואים יותר ויותר, שימוש באותו החומר המיועד לריצוף, גם לחיפוי הקירות. אריחים משושים בהם מרוצפת הרצפה יכולים לעלות ולחפות את הקירות הניצבים לה. המראה המתקבל מרהיב ומאוד מיוחד.

blank

יצירת עניין באמצעות חומר – עניין עיצובי אינו נובע מצבעוניות עזה. דווקא שילוב של חומר אחד בשני גימורים שונים יעשה עבורכם עבודה נפלאה ויעמיק את העניין שיעלה מהחלל. למשל, בחרו חומר אחד לחיפוי ולריצוף. רצפו את הרצפה בחומר בגימור חלק, וחפו את הקירות באותו החומר בגימור מוברש או מלוטש. כך ייווצר עניין בחלל כתוצאה מהמפגש המנוגד בין שתי הטקסטורות, והחלל יקבל נראות מהודקת, חפה מעומס מיותר, ובעלת עומק. נוכחותה של האבן הטבעית שזוכה לעדנה הולכת ומעמיקה בכל הקשור לחללי הפנים והחוץ בבית בכלל וחללי הרחצה בפרט. לצידה מתפתחות מגמות מקבילות של שימוש בחומרים סינטטיים המחקים את המראה הטבעי, ומגיעים גם הם בעיבודים שונים.

ציפוי חללים לקבלת מראה הומוגני והרמוני יכול להתבצע על ידי שימוש באריחי ענק המגיעים כמוצרי מדף. מי שמבקש לדייק את ההתאמות וליצור מראה מדויק עוד יותר, ישתמש באריחים בהתאמה אישית מושלמת, המאפשרים התאמה מושלמת של החומר לחלל. בשיטה הזאת נחתך חומר הגלם בהתאמה למידות המדויקות של החלל. הציפוי מספק מראה של היכל רחצה מרשים. 

בחללי הרחצה אפשר לשלב גם חומרים עדינים דוגמת שיש ואוניקס לצד אבנים טבעיות כמו גרניט וחומרים סינטטיים שהבולטים בהם הם הגרניט-פורצלן, אבן קיסר ומשטחי הדקטון שהפכו לשחקן חשוב בתחום החומרים הסינטטיים.

blank

חיפוי – אם תבחרו באריחי קרמיקה או גרניט פורצלן לחיפוי, חשוב לבחור באריחים הפרקטיים ביותר לניקוי, הנחשבים עמידים בפני חומרי ניקוי. 

המים בישראל מכילים אבנית רבה ( לכן הברזים ודוד המים בבית שלנו נהרסים כל כך מהר :/… וזאת עוד לפני שהתחלנו לדבר על הנזקים הבריאותיים) אבנית נראית לעין מהר מאוד, והטיפול בהסרתה דורש פעמים רבות שימוש בחומרים פעילים ולכן חשוב שהאריחים יהיו מחומר שמאפשר זאת בעיבוד עמיד. 

אריחים בעיבוד שאינו חלק הם אריחים שיהיה קצת יותר קשה לנקות בשל הלכלוך שיצטבר בחריצים. אריחי חרסינה בציפוי גלזורה הם עמידים ביותר ובעלי פני שטח חלקים המאפשרים ניקוי קל. מומלצים גם אריחי גרניט. הגרניט עמיד ביותר גם בעיבוד מחורץ, ואפשר לנקותו בקלות בחומרים פעילים. הטפט הוכנס אל החדרים הרטובים כבר לפני זמן מה, אך כעת הוא מקבל תשומת לב ניכרת לאור השקתן של קולקציות טפטים בצבעוניות ובדוגמאות המתייחסות לחלל הרחצה כאל חלל מגורים. הטפטים עשויים מחומרים שעמידים בפני לחות ורטיבות, ואפשר ליצור בעזרתם שינוי דרמטי בקלות יחסית. 

blank

(בתמונה אריחים ברמת חספוס R11 "אנטי סליפ")

אם אתם מאוהבים בטיח ובצבע על הקיר, תוכלו לממש את אהבתכם, רק הקפידו לבחור בחומרים ייעודיים המתאימים ליישום בחדרים רטובים.

💡טיפ חשוב 

המטבח כאזור לח ורטוב

באופן טבעי, רובנו משתמשים במטבח ובאזור הכיור באופן יום יומי. זהו אזור לח ורטוב כמעט באופן קבוע, ולכן חובה עלינו לבחור אריחים או חיפוי שעומד בתקנים שנקבעו לחיפוי מטבחים. בחירת אריחים שלא עומדים בתקן תעלה לנו ביוקר בעתיד הקרוב.

כאשר בוחרים ריצוף וחיפוי המיועד לחללים רטובים במרחב הביתי רצוי לבחור באריחי 'אנטי סליפ' – אריחים המקטינים את סכנת ההחלקה. אריחים אלה, שהם בעלי שטח פנים מחוספס, צריכים לעמוד בתקינה מיוחדת למטרה זו, מדורגים בסקאלה R-10  עדR-12 , כך שככל שהערך גבוה יותר הוא מעיד על רמת חספוס גבוהה יותר.

Tile Israel מעניקה לכם תמיכה וייעוץ חינם גם בטפסי יצירת הקשר וגם בפורום המקצועי שלנו שמוקדש כל כולו רק לריצוף וחיפוי 

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות