נובמבר 22, 2019

חומר למתחילים על סוגי ריצוף

הכי נפוצים

בחירת הרצפות בבית משפיעה על האווירה והתחושה הכללית שלו, אבל לפני שממהרים לבחור בפרקט או גרנית פורצלן, כדאי לדעת קצת יותר פרטים וכללים לגבי סגנונות שונים של ריצוף הבית.

גרניט פורצלן דמוי פרקט

פרקט משרה אווירה חמימה והרמונית בבית. הוא גם משפר את האקוסטיקה ויעיל מאד לבידוד בחורף. בעבר הוא היה סמל סטטוס אבל כיום מדובר באופציה אפשרית גם לאנשים בעלי פחות אמצעים. הפרקט מתחלק לשני סוגי: עץ ולמינציה.

(בתמונה אריחי פורצלן דמוי פרקט איטלקי במראה טבעי )

הבחירה הפופולארית של פרקט מעץ היא אלון טבעי, עם גימור שמן או לכה. קיימת אפשרות לבחירת גוון מותאם אישית: העץ מגיע, והלקוח בוחר את הבהירות העדיפה עליו. העץ עובר צבע במצבעה וכך מתקבל הצבע הרלוונטי. בחברות הגדולות תמצאו בדרך כלל היצע מוכן של צבעים מהם ניתן לבחור.

הלמינציה היא חומר סינטטי דמוי פרקט והיא זולה יותר ורגישה פחות, ולכן אופציונאלית לחדרי ילדים.

החיסרון בפרקט הוא הרגישות לרטיבות והפגיעות הרבה שלו מפני דברים כבדים מדי שנופלים עליו. תחזוקת וניקיון הפרקט מעט מורכבים יותר מרצפות רגילות וניתן לנקותו בעזרת סמרטוט לח בלבד ללא חומרי ניקוי. לכן, לא מומלץ להתקין פרקט בבית עם ילדים קטנים או בעלי חיים.

אם בכל זאת הזמנתם פרקט, ודאו כי הוא מותקן עם ספוגים מיוחדים תחתיו (שמקלים על הרגישות לרטיבות ועל רעשים מתחת לפרקט) וכן שימו לב כי בעל המקצוע שהזמנתם אוטם היטב את נקודות החיבור בין הפלטות.

ריצוף שיש או צפחה מפורצלן

ריצוף משיש מעניק תחושה יוקרתית, אבל הוא רגיש מאד לכתמים וגם עלול לייצר סכנת החלקה. השיש גם דורש מירוק וליטוש על בסיס קבוע וניקיון בחומרים מיוחדים. אם אתם בכל זאת אתם רוצים תחושה יוקרתית בבית אבל מוכנים ללכת על חומר פחות "יוקרתי", כדאי לחשוב על מרצפות צפחה. אלו מרצפות זולות יותר וקלות יותר לתחזוקה ומבחינת המראה שלהן – הן מעניקות מראה דומה לשיש ולגרניט.

אריחי פורצלן מעניקים גם הם תחושה של יוקרה וסטנדרט גבוה, והם דורשים תחזוקה פשוטה.

גרניט פורצלן שחור מלוטש

ריצוף איכותי ויוקרתי שהפך פופולארי במיוחד בשנים האחרונות. מרצפות אלה דומות לאריחי קרמיקה אבל הן חזקות ועמידות יותר מהן.

אריחי קרמיקה

אריחי קרמיקה פופולאריות במיוחד בשל עמידותם וחסינותם למים ולרטיבויות, בשל ההתאמה שלהן לכל חומרי הניקוי, ובשל תחזוקתן הקלה. סיבות אלה גם הפכו את אריחי הקרמיקה למועדפים בריצוף חוץ (כגון מרפסות) ובחיפוי קירות בחדרי אמבטיה ושירותים. החסרונות הגדולים של הקרמיקה טמון ברווח שבין האריחים הצובר לכלוך, וכן בשכבת הגלזורה המגנה על האריחים אשר עלולה להישחק ולהישבר לאחר מספר שנים.

קטר מסביב לאריח

אריחי בטון

בטון הפך פופולארי בעיקר לריצוף חוץ אבל גם לריצוף פנים. הבטון עמיד מאד וקל לניקוי. הריצוף עמנו נעשה ביציקה אחת המהווה יתרון מצד אחד – כי לא מצטברים לכלוך ועובש בין האריחים, אבל גם חיסרון משום שהתהליך יקר, מורכב ומצריך ייבוש ארוך.

אריחים מבטון

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

Comments

blank
סהר

וואלה אחלה כתבה

תפריט נגישות