מאי 26, 2020

אריחים גדולים לחיפוי מטבחים

טרנד חדש שכובש את שיאי המכירות בארץ ובעולם. אריחי גרניט פורצלן במידות גדולות  100X300 ס"מ ו-150X300. משהו מתבשל פה… פלטות אריחים גדולים, אריחים מדוקקים, או אריחים עבים לחיפוי במטבחים. העלויות נמוכות מאוד באופן יחסי והחומר עמיד ופרקטי, לעתים אפילו יותר מפלטות שיש גדולות ומגושמות.

ראיתם פעם "אי מטבח" שבמקום פלטת שיש גדולה וכבדה או עץ בוצ'ר, עשו שימוש באריחי גרניט פורצלן? חברים יקרים, אנחנו עדים למהפכה.. ולא, לא מדובר כאן על "אפקט הקורונה", זאת מהפכה בתחום הריצוף והחיפוי – תמונות ונתחיל 

בתמונה – אריחי גרניט פורצלן 🙂 בצדדים השתמשו באריחי 60/120 צדדים ולחלק העליון אריחי 100X250 גימור חדש, מט משי

גם פה, אריח אחד במידה של 150X300. בצדדים נעשה שימוש בחיתוך גרונג על מנת להעניק לאריח זווית 45 מעלות מושלמת

blankגרניט פורצלן קאררה גימור מבריק – בשמו המסחרי פורצלן דמוי שיש

עלויות

פלטת גרניט פורצלן במידה של 100X300 (כמו בתמונות למעלה) נעה במחירים של 500 ש"ח ועד 1500 ש"ח. תלוי בגימור, ביצרן, בעובי וגם בהובלה… כאשר אומרים אריחים במידות גדולות מדברים על אריחים אלו. הם "האחים הגדולים" במשפחת הריצוף והחיפוי.

פלטות שיש טבעיות למיניהן, כגון: שיש קיסר או קוריאן, יקרות יותר בממוצע בכ-45% ביחס ממחיר גרניט הפורצלן. גם המשקל כבד יותר ודרגת השבירה שלהן נמוכה יותר מאריחי פורצלן. אריחי פורצלן מהונדסים במפעלים על מנת לספק את החוזק המקסימלי בעובי המינימלי, לעומת שיש שנחצב באופן טבעי במחצבות ברחבי העולם וזה תלוי אך ורק בהרכב האבן.

"יש לי בית פרטי, כמה למשל יכולה לעלות לי ההובלה?" עלות משלוח לאריח במידה של 100X300 ס"מ יכולה לנוע בכמה מאות שקלים בודדים. 

מתי זה קצת שונה? כאשר אנחנו מדברים על הובלה לדירות בבניינים רבי קומות – הגורם המכריע ביותר הוא האם יש מעלית בבניין, ואם כן מה עומקה וגובהה. מנוף זה מנוף, איך שלא נסובב את זה נאלץ להיפרד לפחות מ500 ש"ח. 

מתי התחילו לייצר אריחים כאלה גדולים?

הבשורה הגיעה בשנת 2016 בתערוכה המפורסמת לריצוף וחיפוי – Cersaie בעיר בולוניה שבאיטליה. ניתן לרכוש כרטיסים לתערוכות ריצוף וחיפוי בינלאומיות כאן

לאחר כ-5 חודשים ראינו דברים דומים ומקבילים גם בתערוכה העולמית – Cevisama שבוולנסיה ספרד. ניתן לרכוש כרטיסים לתערוכות ריצוף וחיפוי בינלאומיות כאן

הכרטיסים כוללים טיסות ולינה, הסעות לתערוכה, כרטיסי כניסה של מבקרים וסבב פגישות מעניין שנועד להכיר לכם מקרוב את ענף הריצוף והחיפוי.  (בעקבות הקורונה התערוכה השנתית Cersaie נדחתה לחודש נובמבר. חודשה המקורי של התערוכה הנו ספטמבר.

בקישור כאן ניתן לראות "סיור וירטואלי" ב-360 מעלות. מהתערוכה באיטליה בשנת 2018. 🙂 כדאי לכם לראות, מבדיקה שערכנו זה מרתק.

איפה אפשר לראות ורכוש אריחים כאלה לבית שלי?

בקצרה – ניתן לראות אריחים שלמים בחנויות אשר עובדות עם Tile Israel ברחבי הארץ. בתיאום מראש ניתן גם לקבל דוגמה מוקטנת עד הבית בחינם לגמרי. ככה תוכלו להתרשם גם מהגוון והטון בבית שלכם – לתיאום פגישה

אין גבול לדימיון ואם זה מגיע בחבילת מחיר משתלמת אז למה לא בעצם?

בוידיאו ניתן להתרשם מביתן בתערוכת Cersaie של יצרנית אריחים בשם LaFaenza. 

אז רגע, האם משתמשים בזה רק לאי במטבח?

האי למטבח הוא רק ההתחלה, אדריכלים ומעצבים רבים כבר התחילו מזמן ליישם את השימוש באריחי גדולים גם כחיפוי קיר מעל לארונות המטבח. 

blankבתמונה – אריח גרניט פורצלן לבן בגימור מט משי – גם באי וגם באזור הכיור ומשטח העבודה

blank אפשר לעשות הכל. אין לגרניט פורצלן מגבלות, זה חומר נפלא ועמיד במיוחד

לסיכום: זהו תחום יחסית חדש ומרענן, ובהחלט ניתן לראות שהוא צובר תאוצה בקרב אדריכלים ומעצבים רבים אשר ממליצים עליו בעקבות השילוב המצוין של מחיר משתלם ומבחר גוונים וגימורים אין סופיים. 

עד כאן, פרגנו לנו בתגובות כמו תמיד  ונשמח להמשיך ולספר לכם עוד על ענף הריצוף והחיפוי והחידושים שהוא מביא איתו.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות