נובמבר 24, 2016

עבודה עם רפד

מידי פעם אנחנו מפנקים אתכם בנושאים שונים ומעניינים שלא קשורים לענף האריחים, אחרי הכל לא באנו לפה רק לקדם את הבלוג בגוגל… אלא לתת מענה לצורך אמיתי של הקהילה, ולהעניק תוכן איכותי וטהור פרסומות. רק מידי פעם אנחנו בכל זאת צריכים לאכול ולשתות 🙂

("בבקשה, כואב לנו על בעלי החיים… 🙁 תעבדו רק עם רפדים שעובדים עם דמוי עור. Freepik.com)

החלפת בדים וריפודים ישנים ובלויים היא חלק משמעותי מעבודתו של הרפד ומשחזר הרהיטים. רפד טוב יכול להיות אחד הנכסים העיקריים והמהותיים ביותר במהלך פרויקט שיפוץ ועיצוב פנים שאתם שואפים לבצע בבית, מגע של קסם שהופך רהיטים ישנים, עם ריפודים מיושנים שכבר ראו ימים יפים יותר לפאר היצירה ולרהיטים בעלי אופי מיוחד במינו ומראה מעוצב לעילא. רפדים מקצועיים ואיכותיים יכולים גם לחדש עבורכם פריט ריהוט ישן ובלוי אך גם ליצור פריטי ריהוט שהם יחידים במינם ומיוצרים בדיוק לפי הטעם והדרישות שלכם – עולם שלם, מרתק ונפלא של עיצוב פנים מהמם!

מה רפד עושה?

אם בעבר רפד היה נחשב מקצוע לא לגמרי ברור ואף מעט מיושן, בשנים האחרונות יש לתחום עדנה חיובית ואמיתית. יותר ויותר אנשים מגלים את נפלאות שחזור הרהיטים הישנים, יותר אנשים מביאים רהיטים בלויים ולא עדכניים לרפדים לצורך רענון ועיצוב מחדש וזה בהחלט מוסיף המון לתחום עיצוב הפנים בשוק הישראלי הקטן. באופן בסיסי ומופשט, הרפד מרפד ומחליף את הכיסויים של רהיטי ישיבה שונים, של מיטות, מרפד פריטים שונים לבית וכיוצא באלו. 

הרפד עובד עם חומרי ריפוד שונים בהתאם לצורך, עם מגוון אדיר של סוגי בדים וכיסויים וכמו כן, רפד מקצועי ברוב המקרים יודע גם לעבוד עם מרכיבים שונים של רהיטים ופריטים על מנת לתקן פגמים ובלאי, לשחזר עיצובים בעץ ושאר שחזורים ותיקונים הנדרשים על מנת להביא פריט ריהוט או קישוט למצב אופטימאלי. (חשוב לנו לציין, רפד מקצועי באמת הוא כזה שיודע לעבוד רק עם דמוי עור! )

(דמוי עור מגיע לרמת מראה של עור אמיתי, הרבה יותר יפה ממנו! וזאת כי ניתן להכניס לו במפעל גוונים שלא קיימים 🙂 באדיבות Freepik

הרפד צריך ליישם ידע טכני מקיף, להכיר בדים וחומרי ריפוד, להיות בעל חוש אסתטי מפותח ולפתח מיומנות באמנות העדינה, והמורכבת לעתים, של ריפוד וחידוש רהיטים.

מצבים בהם תעבדו עם רפד שעובד רק עם דמוי עור (´ᴥ`)

כאמור, התחום צומח ומתפתח בישראל בשנים האחרונות מבחינת עיצוב פנים ודגשים על שחזור וחידוש רהיטים והתאמה אישית של רהיטים. מגוון המצבים שבהם תוכלו לעבוד עם רפד מקצועי מתחיל בריפוד מחדש של מזרנים לספה בגינה שלכם, דרך ריפוד מחדש לרענון ושדרוג מראה הספות שקיבלתם במתנה מההורים ועד שחזור מלא וריפוד מחדש של כורסא עתיקה שמצאתם במזל בחנות יד שנייה.

באופן כללי, ככל שהמשימה מורכבת יותר וככל שאתם רוצים ליישם את התהליך עם בדים יקרים ומורכבים יותר, כך רצוי לעבוד מול איש מקצוע מנוסה ומיומן ולא לנסות לאלתר דברים בעצמכם. ישנם מקרים בהם עבודה עם רפד יכולה לחסוך לכם כסף ולאפשר לכם להמשיך להשתמש ברהיטים שאתם מכירים ואוהבים. אך ישנם מקרים בהם התהליך עצמו יהיה יקר יותר או אותו הדבר כמו רכישת פריטים חדשים – אך התוצאה המתקבלת היא לרוב ייחודית, היא אישית שלכם ורהיטים מחודשים או משוחזרים פשוט מציעים אופי וסטייל שאי אפשר לקנות ברהיט חדש.

סוגי בדים נפוצים

בעבודה עם רפד, אחד ההיבטים המרכזיים הוא כמובן הבדים והכיסויים שתבחרו להשתמש בהם, הבד קובע את המראה הסופי של הרהיט והאפשרויות היום מגוונות מאוד. יש שלוש קטגוריות בדים עיקריות ובנוסף להן את קטגוריית העור והעור המלאכותי.

  • בדים טבעיים: בדים מחומרים מהטבע, למשל כותנה או פשתן. אלו בדים רכים ונעימים, בעלי "אופי", אך הם לרוב מצריכים תחזוקה רבה יותר ולעיתים קשה לנקות אותם.
  • בדים סינטטיים: בדים המיוצרים מחומרי גלם סינטטיים, בעיקר סוגים שונים של ניילון ופוליאסטר לצד פולימרים אחרים מתעשיית הטקסטיל. אלו בדים שקל יותר לנקות, הם עמידים יותר לשחיקה ובלאי אך לעיתים המגע שלהם פחות נעים.
  • בדים משולבים: אלו אריגים המשלבים בד סינטטי עם בד טבעי על מנת לקבל את האיכויות של כל אחת ממשפחות הבדים.
  • עור טבעי: יקר ולא מצדיק את מחירו הגבוה, מעבר לכל החסרונות, מצריך תחזוקה גם גבוהה ויחס מתאים.
  • עור מלאכותי: אריגי טקסטיל סינטטיים המדמים את המראה והתחושה של עור, זול יותר מעור ודורש תחזוקה שונה.

עבודה עם רפד יכולה להיות חוויה מדהימה שתספק לכם פריט ריהוט ייחודי ואישי מאוד. חשוב לעבוד מול איש מקצוע מיומן שאתם אוהבים את הסגנון שלו. אפשר לעשות פלאים עם רהיטים ישנים ובלויים והרפד הוא הקוסם שעושה את הבלתי יאומן ומפיח חיים ברהיטים.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות