נובמבר 22, 2013

תקציב לריצוף וחיפוי ומושגי בסיס על התקנה ויישום אריחים

מדריך – ריצוף וחיפוי כל מה שצריך לדעת לפני הקניה

הריצוף והחיפוי מכסים יחד חלקים נרחבים מהבית שלכם, כך שלהחלטות שלכם בהקשרים אלו יש השפעה מכרעת וארוכת טווח על הוויזואליות ואף על השימושיות של סביבת המגורים שלכם. בחירת וקניית הריצוף והחיפוי מהוות חלק מהותי ולעתים מבלבל מאוד בכל פרויקט שיפוצים ובנייה, עם שפע אדיר של אפשרויות, רמות מחיר רבות, סגנונות אסתטיים ואנשי מקצוע המתמחים בתחום. לפניכם מדריך מעשי לגבי כל מה שיש לדעת לפני קנייה של ריצוף וחיפוי.

הכירו את האפשרויות בשוק

שוק מוצרי הריצוף והחיפוי הינו אדיר בהיקפו כיום, כאשר בשוק הישראלי יש באמת כמעט אינסוף אפשרויות, לא רק מבחינה אסתטית אלא גם מבחינת החומרים ושיטות היישום. מדובר על עולם ומלואו, על תחום נרחב בשוק השיפוצים והבנייה – ישנם אפילו אדריכלים שממש מתמחים בריצוף וחיפוי.

לכן, הדבר הראשון שעליכם לעשות לפני קניית אריחים או פתרונות ריצוף וחיפוי אחרים הוא להיכנס לעובי הקורה, ללמוד את הנושא ולהכיר את האפשרויות הקיימות. האפשרויות באמת רבות מאוד, עם אריחי קרמיקה, גרניט פורצלן, טרצו, אריחי אבן טבעית, אריחי שיש, פרקט מעץ, פרקט למינציה, רצפת בטון שימוש בשטיחים מותקנים, טפטים, אריחי חיפוי לקירות פנימיים או חיצוניים, ריצוף מיריעות וחומרים סינטטיים וכן הלאה.

(בתמונה – דוגמאות אריחים Tile Israel)

לצד הכרת האפשרויות מבחינת מוצרי ריצוף וחיפוי לפי חומרי גלם והסוג ה"טכני" של פתרון הריצוף/חיפוי, חשוב להבין את ההבדלים וההגדרות של סוגי המוצרים השונים. כך לאריחי חיפוי לקיר פנימי יש רמת שחיקה מסוימת ונמוכה יותר מאריחים לריצוף למשל, יש פתרונות המתאימים לחדרים "רטובים" וכאלו המתאימים יותר לחדרי שינה.

השלב הבא, הגדרת התקציב

בקניית ריצוף וחיפוי אתם חייבים לעבוד עם מסגרת תקציב מוגדרת, אחרת המשימה של בחירה באמת הופכת למבלבלת במיוחד וכמעט בלתי אפשרית נוכח ההיצע האדיר. מסגרת התקציב שלכם מאפשרת לצמצם אפשרויות, להוריד מרשימת ההתלבטויות מוצרים יקרים מדי ולמקד אתכם אילו מוצרים כן לבחון.

הגדרת תקציב לפני שיפוץ

(בתמונה תכנון תקציב לפני הכניסה לשיפוץ באדיבות Freepik)

גיבוש ההבנה של סוג הריצוף שאתם רוצים ו/או יכולים לקנות לצד סכום הכסף שאתם יכולים להקצות לעניין מרכיבים יחד את הבסיס של קניית ריצוף וחיפוי ואלו למעשה הפרטים המרכזיים בתהליך – מבחינה תפעולית וטכנית.

התאמת הפיתרון המתאים לסביבת המגורים המתאימה

בעיקרון אתם יכולים לבחור בפיתרון ריצוף אחיד לכלל הבית, זה מוזיל עלויות ומצמצם אולי את ההתלבטות בין האפשרויות השונות. בחיפוי, בחירה אחידה לכל הבית היא מורכבת יותר מבחינת עיצוב ומבחינת היישום הטכני בשטח. אך באופן כללי, המגמה היום היא לבחור פתרונות ריצוף וחיפוי שונים ומותאמים לסביבות המגורים השונות בבית – לכן עליכם לחשוב על כך ולקחת זאת בחשבון.

לחדרי שינה למשל יותר מתאים ריצוף פרקט, לחדרי אמבטיה ומטבח מתאימים אריחים לסביבה רטובה, פרקט למינציה או ציפוי ויניל/PVC והסלון יזכה למראה מזמין ואווירה נעימה עם פרקט, אריחים מעוצבים או למינציה. הקדישו לנושא מחשבה, העשירו את עצמכם באפשרויות של עיצוב פנים ובצעו בחירה שתהיה גם יעילה טכנית וגם מתאימה לעיצוב שאתם מחפשים.

אופן יישום והתקנת הריצוף והחיפוי

תקציב הריצוף והחיפוי שלכם אינו מסתיים בקניית המוצרים עצמם. לפתרונות שונים יש שיטות יישום והתקנה שונות, עם מבנה עלויות שונה ואנשי מקצוע שונים. אז קחו בחשבון כיצד מתקינים את הריצוף והחיפוי שבחרתם, עד כמה זה מייקר את התהליך וכמובן מה רמת התחזוקה שעליכם ליישם לאורך השנים – פרקט דורש תחזוקה בעוד שאריחים כמעט ולא למשל.

אופן יישום והתקנת אריחים

כמויות – תמיד קנו קצת יותר מדי…

הכמויות חשובות מאוד ומשפיעות על המחיר כמובן. באופן כללי בצעו מדידות מדויקות ורצוי להיעזר באיש מקצוע כמו קבלן שיפוצים או מומחה לריצוף וחיפוי. נקודה אחת שחייבים לזכור היא תמיד לקנות יותר למקרה תקלות וטעויות וכן תמיד לשמור לפחות ארגז אחד במחסן לשימוש עתידי.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות