יוני 11, 2018

אריחים לחיפוי הבית – איך לעשות זאת נכון

  • אריחי חיפוי
  • חיפוי חומה באבן טבעית
  • חיפוי אמבטיה
  • חיפוי מטבח

חיפוי הבית – טיפים לבחירה וקנייה 

השוק המתפתח והצומח של חיפויים לבית מציע כיום מגוון אדיר של אפשרויות, רבות מאפשרויות אלו מיוחדות במינן ומספקות תוצאה ויזואלית מרהיבה בבית. ישנם סוגי חיפוי רבים, החל מאריחים סטנדרטיים יחסית, דרך חיפויי עץ חמימים ועד חיפויי אבן טבעית וחיפויים מחומרים חדשניים ומורכבים למיניהם. כך שהבחירה עשויה בהחלט להיות קשה ומבלבלת, שלא לדבר קשת המחירים בשוק.

איגדנו עבורכם כמה טיפים שימושיים לבחירה וקנייה נכונות של חיפויים לבית – חיפוי הבית מציע יכולות ויזואליות המאפשרות לכם להגשים כל חלום!

תקציב – תכננו את התקציב מראש

בתחום החיפויים, האפשרויות כאמור מגוונות מאוד, כאשר יש סוגי חיפויים נפוצים, סטנדרטיים וזולים יותר ויש חיפויים מאוד מיוחדים ומאוד יקרים בהתאם.

לכן, החלק הראשון בקנייה נכונה של חיפוי הבית שלכם חייב להיות תכנון התקציב מראש, עוד לפני שמתחילים לחפש מוצרים. אם קודם תתחילו לחפש ולהסתכל בחנויות ואתרים, אתם עשויים להתאכזב מהמחירים או אפילו לרכוש מוצר שאתם לא יכולים בפועל לעמוד בו כלכלית. לפי התקציב תדעו מה המגבלות שלכם ומה גבולות הגזרה של החיפוש אחר חיפוי לבית.

היום, בשוק הקרמיקה לבית ולעסק יש מבחר כמעט אינסופי של אריחים מכל הגדלים, הסוגים, החומרים, הצבעים, הגימורים, החיתוכים ורמות החיספוס, לכן צריך לקבל עזרה אמיתית בבחירה ולא כזאת שמונעת רק מאינטרסיים כלכליים.

חישבו גם על התחזוקה ולא רק על העיצוב

ראשית, נכון! חיפוי הבית צריך כמובן להיות יפה ומתאים לטעמכם האישי, כמו לעיצוב הכולל של החלל המעוצב הרלבנטי. אך אל תזניחו את השימושיות וחישבו מראש גם על היבטי תחזוקה ועמידות. חדרי אמבטיה למשל מצריכים חיפויים עמידים לרטיבות ולחות, כך גם לגבי המטבח, חדרי ילדים מצריכים חיפויים שונים מחדר השינה של ההורים וכן הלאה. בדקו איך מנקים את החיפוי הפוטנציאלי, האם יש לתחזק באופן שוטף וכיצד מתקנים חיפוי שניזוק.

גודל אריחי החיפוי

יש כיום אריחי חיפוי גדולים מאוד ומצד שני גם אריחי פסיפס קטנים ומיוחדים ואריחים דקים וארוכים למשל. הקדישו מחשבה אסתטית לגודל האריחים שתקנו, כאשר אריחים גדולים מתאימים לחללים גדולים ויוצרים תחושת מרחב ואילו אריחים קטנים מתאימים יותר למטבח או לחדר האמבטיה והשירותים.

כמה חיפוי אתם צריכים

זו שאלה חשובה ומורכבת יחסית, תמיד עדיף קצת יותר מדי חיפוי על פני מעט מדי חיפוי כמובן. חשבו את גודל החיפויים שאתם זקוקים להם בנפרד מהריצוף – שיטה יעילה היא הכפלה של רוחב החדר במידת האורך, לפי מספר השטחים שאתם רוצים לחפות בכל חדר. הוסיפו לחישוב כ-15% לפאנלים, פחת, טעויות ותיקונים עתידיים.

התאמה ויזואלית לעיצוב הבית

מכיוון שחיפוי הבית מספק אפקט משמעותי מאוד על מראה החלל המעוצב כולו ולא מדובר על משהו שאתם מתכוונים להחליף בתדירות גבוהה, הקפידו מאוד על התאמה ויזואלית של החיפוי לעיצוב הכולל, בעיקר לריצוף ואלמנטים קבועים אחרים.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש

Comments

blank
פואד

גם אחרי קריאת הכתבה, יש אלפי סוגי חיפויים והבחירה קשה!

blank
Team Tile Israel

הי פואד, בהחלט.

blank
אמיעד

תכתבו יותר על חיפוי אבן טבעית

blank
זליג סלע

תודה

blank
תמר

כתוב נפלא, תודה

blank
ירדן

תודה רבה

blank
אסף איברם

תודה

blank
לאה

תודה על כתבת ריצוף וחיפוי

blank
סאמר

אפשר לכתוב גם בערבית?

blank
אפרת

יש API של גוגל שפות זה אמור לתרגם אוטומטית

blank
נילי

תודה חברים

blank
תומר

עדיין קשה לבחור…

blank
יהושע

תודה

blank
דני בן שבת

הסבר טוב

blank
ליאור

עוזר מאוד

blank
ורד

יש אריחים שמתאימים גם לריצוף וגם לחיפוי. עדיף אותם לא?

blank
אסי

אין על חיפוי יפה לבית זה משנה הכל

blank
חיים

אני לא מבין למה אנשים עדיין קונים אריחים בלי לקנות טיפה יותר שיהיה להם להמשך ואז הם נתקעים בלי אריח אחד שהם שברו בשביל להחליף ברז

blank
תומר בלומשטיין

ראיתי מחצבות בצפון עם חיפויים יפים אבל שחזרתי לקנות כבר מכרו את זה והחיפוי שנשאר היה גס מידי. צריך לקנות ישר שרואים

blank
אביב סראט

תודה רבה

blank
סיגל

מנוסח מעולה תודה

blank
איריס

הכי חשוב תחזוקה. עם זה נשארים כל השאר שטויות מהעיצוב נמאס לנו אחרי חצי שנה

blank
נעמה

ממש לא

תפריט נגישות