אוקטובר 20, 2019

על קרמיקה, עיצוב וסגנונות עיקריים

עיצוב פנים – סגנונות עיקריים מעולם עיצוב הפנים

בכל פרויקט שיפוצים, בנייה או עיצוב פנים חדש, למרכיב הוויזואלי של עיצוב החלל יש השפעה מכרעת על הפרויקט כולו. עיצוב פנים הוא עולם ומלואו, עליו להיות פונקציונאלי ויעיל עבור החלל הרלבנטי, אך גם להיות מסוגנן, תואם לטעם האישי שלכם וכזה אשר יוצר אווירה נעימה בחלל. ישנם אינספור פריטי עיצוב יפים ומרשימים, אך יש חשיבות לאחידות סגנונית ביצירת עיצוב פנים מלא ואיכותי יותר, שיהיה בר קיימא ומהנה לאורך זמן. נסקור את הסגנונות העיקריים הקיימים כיום בשוק עיצוב הפנים.

סגנון מודרני מינימליסטי

סגנון עיצוב פנים זה מספק דיוק מירבי, שום דבר בעיצוב אינו צעקני או "יותר מדי" אלא מדובר על מראה מינימליסטי עם קווים נקיים ברורים. בסגנון זה משתמשים ברקעים קלים ונעימים. הדגש בעיצוב הוא על פשטות וקווים נקיים, הצבעים יכולים להיות בהירים ועמומים אך גם חזקים ובוהקים, כאשר ישנו שימוש בגוונים כגון שחור, לבן, אדום, אפור וכיוצא באלו ופחות דגש על גווני עץ טבעי. הפריטים בעיצוב מודרני יהיו בקווים ישרים ונקיים, עם צורות גיאומטריות ברורות, משטחים נקיים וטהורים, אין כמעט שימוש בתפאורה ססגונית או צבעונית.

עיצוב מודרני

בעיצוב מודרני כזה ישנן גם אסכולות של עיצוב "הייטקי", או עיצוב מודרני-עכשווי המשלב בין הקלאסי למודרני והמינימליסטי.

סגנון קלאסי

ההיפך הגמור מעיצוב מודרני ומינימליסטי. עיצוב פנים בסגנון קלאסי הינו סגנון מהוקצע ומעודן, אך עמוס בפרטים ולעיתים שילובי צבעים ודוגמאות. בעיצוב זה ניתן לראות גופי תאורה ססגוניים ומרובי פרטים, רהיטים שהם יצירות אמנות בפני עצמם, הדפסים, אלמנטים פרחוניים, מוטיבים ויזואליים מהטבע וכן הלאה – עיצוב הפונה לאוהבי הרומנטיקה והאגדות הקסומות.

עיצוב קלאסי

סגנון כפרי

זהו סגנון עיצוב פנים פופולארי מאוד בישראל, אשר מקבל פרשנויות אחרות בארצנו הקטנה לעומת עיצובים כפריים באירופה או ארה"ב למשל. האלמנטים בעיצוב כפרי יכולים להיות גסים ו"קשוחים" יותר, אך ישנם גם פריטים עדינים ומעוצבים באופן המזכיר זמנים עברו, למשל פיתוחים על ארונות ורהיטים או חלקי פרזול שונים. ישנו שימוש נרחב בעץ וגוונים טבעיים של עץ, משתמשים בחומרי אבן ופריטי נוי המספקים אווירה ואסוציאציות של מרחבים, טבע, של כפריות.

blank

צורת יישום פופולארית בישראל של עיצוב פנים כפרי משלבת למעשה בין הכפרי לקלאסי, עם נגיעות של צבעי פסטל עדינים, קווים אלגנטיים מאוד, פריטי ריהוט משוחזרים או בעלי מראה עתיק. מראה מקסים הפונה בעיקר למעצבות שבכן ופחות לצדדים הגבריים יותר

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

Comments

blank
פלג

לא קראתי את הכתבה אבל אחלה תמונות

blank
Team Tile Israel

הי פלג, מציעים לך גם לקרוא. מאוד מעניין.
בהצלחה

blank
שרי

פלג כדאי שתקרא את הכתבה היא יותר מרתקת מהתמונות!
אחלה כתבה קהילה מעניינת

blank
Team Tile Israel

תודה שרי!

blank
Team Tile Israel

תודה רבה!

blank
שבע

אין על סגנון כפרי.

blank
נועם

די זה מיצה את עצמו אין כמו קלאסי

תפריט נגישות