ינואר 22, 2017

תאורה נכונה על אריחים בבית

כללים בסיסיים בעיצוב תאורה לבית וחשיבותם על אריחים

באופן כללי, התאורה אמורה להיות מתאימה לחדר שבה היא מותקנת, לגוון הקיר ולריצוף שמותקן בו. תאורה נכונה יכולה "להרים" ריצוף ולהקפיץ את יופיו מעלה בעוד שתאורה חלשה או חזקה מידי עלולה "לבלוע" את הריצוף בחדר ולגרום לו להראות עצוב ולעתים גם מלוכלך. בחדר בעל גוון קיר כהה, נדרשת תאורה חזקה יותר כדי לגבור על בליעת האור בקירות החדר. מצד שני, בחדרים בעלי קירות לבנים או בהירים, תאורה עדינה יכולה להספיק כיוון שקיימת רפלקטיביות של התאורה מהקיר המסייעת לפיזור האור בחדר, ואילו תאורה חזקה מדי תסנוור ותהיה בלתי נעימה.

תאורה איכותית על אריחים

(בתמונה גוף תאורה של חברת "קמחי תאורה" על אריחי גרניט פורצלן במידה 45X90 ס"מ בגימור מלוטש)

אותו דבר גם כשמדובר על תאורה באריחים. כאשר משתמשים בבית בריצוף כהה יחסית, למשל בגוון אפור כהה או שחור, יש חשיבות לעוצמת התאורה, ולכן באולמות תצוגה של קרמיקה ורחבי חנויות בארץ ניתן לראות אנשי מקצוע מיוחדים שהתמחו בתחום התאורה, ויחד עם זאת את גוון האריחים האמיתי והיופי של ריצוף גרניט פורצלן איכותי ניתן לראות בצורה הטובה ביותר באור יום טבעי.

התאמת התאורה לחדרים השונים

תאורה לסלון

התקינו גופי תאורה על הקיר המאירים כלפי מעלה ואשר ניתן לעמעם אותם. מומלץ להוסיף מנורות עומדות מבחינה דקורטיבית ויצירת ביתיות. כדאי להתקין גופים שקועי תקרה מעל שולחן הסלון וסביב החדר – בהתאם לרהיטים ולחפצים שבו. 

גוף תאורה שקוע תקרה מוציא פיגמנטים של צבע מהחפצים שמונחים תחתיו וגם מגוון וטון הריצוף שמותקן באותו החדר ולכן יש למקם גופים אלו בהתאם למיקום החפצים או להיפך.

תאורה למטבח

במטבח בעיקר עובדים, ועל כן הוא זקוק לתאורה פונקציונאלית אשר תאיר באופן ברור על כל חלקי המטבח. סוג התאורה המומלצת היא תאורת פלורוסנט הומוגנית וקרה שאינה ממוקדת. התקינו גופי תאורה פלורוסנטיים צמודי תקרה בגודל ובצורה המתאימים לעיצוב ולצורת המטבח שלכם.

אפשר להאיר את הארונות המטבח בתאורה נסתרת בתוך ומתחת לארונות באמצעות פסי לדים וגופי תאורה שקועים.

תמונה ( קמחי תאורה )

אם יש לכם אי במטבח התקינו גופי תאורה דקורטיביים שיותקנו מעליו. זה יבליט את העיצוב שלו וזה מרשים במיוחד כאשר זה מכוון על אריחים בגימור מט או סאטן, ובמידה ויש לכם הנמכת תקרה במטבח, תוכלו להשתמש בתאורה עם אפקט חלש יחסית כדי ליצור אווירת אירוח נעימה.

חדרי השינה

האירו את חדר השינה על ידי גוף תאורה מרכזי בשילוב עם מנורות קיר קטנות המעניקות אווירה נוחה ונעימה.

blank

(בתמונה גופי קיר על אריחי חיפוי גרניט פורצלן בעובי 6 מ"מ במידה של 100X300 ס"מ, יבואנים בלעדיים Tile Israel )

במידה ויש שידות לצד המיטה, הציבו עליהן מנורות לילה דקורטיביות שישמשו הן לעיצוב החדר והן לצרכי קריאה וצפייה בטלוויזיה. במידה ואין שידות (אפשרי גם אם קיימות שידות עם מנורות), כדאי להתקין גופי תאורה הצמודים לקיר ומתכווננים, בעלי נורות לד.

חדרי ילדים

על מנת לקבל אפקט אור אחיד בחדר הילדים, כדאי להאירו בתאורה פונקציונאלית. כדאי להעמיד מנורת קריאה על שולחן הכתיבה וכן, מנורות לילה בצידי מיטת הילד. 

בשנת 2019 הוצג לראשונה בתערוכת הקרמיקה הבינלאומיות בבולוניה איטליה, דגם אריחים שיודעים "לספוג" נפילה של ילד ולמזער משמעותית את עוצמת המכה, וזו בשורה משמחת מאוד להורים לילדים בשלב הליכה או טרום הליכה)

blank

תאורה בחדר האמבטיה

את חדר האמבטיה אפשר להאיר באמצעות גופי תאורה בעלי זכוכית חלבית. כך מתאפשר פיזור האור בחדר באופן אחיד בצורה רכה ולא באמצעות אלומות אור ממוקדות ומסנוורות. מעל המראה בחדר האמבטיה (אפשר גם בצדדיה), כדאי להתקין נורת קיר על בסיס הלוגן או נורת ליבון) על מנת לקבל אפקט תאורה אשר יחמיא לפנים בעת המבט במראה, ומאפשר הפרדת צבעים טובה ואיכותית יותר.

נושא חדש ומרתק, מקווים שאהבתם 🙂 פרגנו בתגובות

נכתב ב-💕 

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

 

 

תפריט נגישות