מאי 26, 2013

משנים כיוון – על הפנים והחוץ

חיפוי קירות באריחים 

קיימות הרבה מאוד אופציות מרעננות לשינוי עיצוב הבית, כאשר אחת מהדרכים היותר חמות כיום בשוק שקיימות על מנת להשיג את התוצאה המבוקשת בשיפוץ הבית או רענון הנראות הקיימת, היא ללא ספק שימוש בסוגים שונים של חיפויי קירות. חיפוי קירות מהווה אופציה שמאפשרת לרענן אווירה שקיימת בבית פרטי, בחלל עסקים או במוסד ציבורי. 

היא מאפשרת ליצור עניין, להשאיר רושם רב ולשדרג את המקום. מדובר על אריחים מחומרים שונים שניתן לחפות על ידם מקטעים נבחרים בבית. כיוון שאריחים אלו כוללים מגוון של צורות, טקסטורות וצבעים, המנעד היצירתי הוא רחב וללקוחות נותר רק לתעל זאת לחזון העיצובי שלהם.

חיפוי קירות יכול לעשות שימוש באריחים מצוירים ואף בכאלו עם פטרן תלת ממדי שחוזר על עצמו. לרוב התוצאה היא כה משמעותית ומורגשת שהיא יוצרת רושם רב ומשדרגת כל חדר. כיוון שהמבחר הוא גדול מאוד, יש להיות ממוקדים לגבי החזון או לחלופין להיות פתוחים להצעות של בעלי המקצוע. באופן שכזה ניתן להנחות את החברה שמתמחה בנושא לגבי המטרה העיצובית שלכם, (זה יכול להיות מראה מודרני, מראה שיוצר קונטרסטיות מתוחכמת עם המראה הקיים, עידון, בלגן מסודר, אנרגיה שמחה וכדומה).

לעומת זאת אם לא ברור מה רוצים, אך כן יודעים שרצוי שינוי, יש להראות תמונה של החדר המדובר למעצב של בית העסק ולתת לו לייעץ לכם על מספר אופציות. ייעוץ נכון יהיה כזה שיפרוש בפניכם שלוש אופציות ראשוניות שונות על מנת לקבל תמונה לגבי הטעם האישי ועל מנת ליצור התמקדות ולאחר מכן יש לפרוש עוד כחמש אופציות בסגנון שנבחר על מנת להתמקד ולהגיע למצב של בחירה. באופן שכזה נעשה שילוב בין ייעוץ מקצועי לטעם האישי.

התמקדות חיובית

יש לקחת בחשבון שלעיתים כל המוסיף גורע ובמקרה של חיפוי קירות לרוב נוצר האפקט המבוקש כאשר בוחרים בחיפוי מקטע של קיר ולא הולכים על חיפוי של כל החדר. באופן שכזה גם חוסכים בעלויות וגם מקבלים את האפקט המבוקש – משיכת תשומת הלב לקטע מסוים, יצירת עניין, תחימת חלל ע"י התייחסות שונה לחיפוי הקיר וכדומה.

בקצרה על ריצוף חוץ

ריצופי חוץ הכול על ריצופי חוץ ריצוף הינה פעולה שהאיכות שלה חשובה כאשר מדובר על פנים הבית, אך לא פחות חשוב גם כאשר מדובר על מחוץ לבית. עם זאת מעבר לעובדה ששני עיסוקים אלו חשובים, הרי שיש שוני באופי ההתקנה בין זה של החוץ לבין זה של הפנים. בעוד שריצוף פנים צריך להיות ישר ומפולס, הרי שריצוף חוץ אינו צריך להיות מפולס באופן מאוזן אלא כזה שמכיל שיפועים שנחוצים לטובת הובלת המים החוצה אל התעלות ורחוק מהכניסה לבית. בכול אופן בשני המקרים יש חשיבות בבחירת אריחים איכותיים וברצף שיודע את העבודה. 

מאפיינים

 עוד הבדל בין ריצופי חוץ לריצוף פנים הוא אופי האריח. יש לקחת בחשבון שאריח שעומד בחוץ בא במגע בלתי מבוקר עם תנאי מזג האוויר השונים, עם חומרים שונים כגון גריז ושמן, לא ניתן לשלוט על הוונדליזם שהריצוף חשוף אליו, (להבדיל מהבית), וכדומה. על כן יש לוודא שהריצוף שנבחר לעמוד בחוץ עמיד בפני בלאי, חזק בפני ונדליזם, ומתאים למגע עם בוץ, גשם ובפני מעבר כבד של רכבים. סוגי הריצופים שיותר נפוצים בתחום הם אבן טבעית, גרניט ומשטחי בטון. אך גם בכול קטגוריה שכזו יש אופציות נוספות רבות. 

דגשים 

ריצופי חוץ יופיעו בחנייה פרטית, במתחם ציבורי, חצרות, גינות מרפסות וכדומה. כך שאנשים פרטיים או לקוחות באים עם ריצוף זה במגע רב ועל כן ישנם שני פרמטרים שראוי להקפיד עליהם. האחד הוא שהריצוף יעמוד כראוי ולא יהווה סיבה למעידה עקב אריח מבצבץ ושנית שהמקום היה אסתטי ונקי. 

כחלק מהאסתטיקה של ריצף פנים ניתן לשלב בו גם קישוט או הטבעת אמירה אישית. באופן שכזה ניתן לבחור בטקסטורה כלשהיא בבטון, בשילוב של עבודת פסיפס וכדומה. כאמור מדובר עוד השקעה קטנה שמובילה לתוצאה מרשימה. קישוטים שכאלו ניתן הרבה פעמים למצוא באותן חנויות של ריצוף או אצל מומחים לדבר. בנוסף הרבה פעמים ריצוף זה בא במגע עם פתחי ביוב, כך שגם בנקודה זו חשוב שהמעבר בין הריצוף למכסה יהיה מושלם ואסתטי, ותוצאה זו יכול להשיג רק בעל מקצוע מנוסה בתחום. חזרה לבלוג

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות