נובמבר 23, 2018

עיצוב פנים נכון יכול להחליף שיפוץ שלם

מדריך עיצוב פנים 

עיצוב פנים הוא תחום ענק, נכתבו עליו אינספור ספרים, לומדים אותו במסלול מקצועי מלא, ישנם אתרים שלמים המוקדשים לו ויש באמת אינספור סגנונות ואפשרויות. אך אנחנו כאן בשבילכם, על מנת לספק לכם את כל המידע האיכותי ביותר לגבי שיפוצים ובנייה, כך שריכזנו עבורכם מדריך מעשי לעיצוב פנים מנצח.

האם עיצוב פנים איכותי ומוקפד יכול להחליף שיפוץ שלם? כן!

חשוב להבין, עיצוב פנים הוא לא רק באיזה צבע לצבוע את הקירות, אילו אביזרים להניח על המדפים או הכונניות שלכם ואיזה ריצוף לבחור. עיצוב פנים איכותי ומוקפד, עיצוב שמותאם אישית עבורכם ועבור סביבת המגורים שלכם, יכול בהחלט ליצור אפקט מנצח ואף להחליף שיפוץ שלם. תתפלאו עד כמה שינויים קוסמטיים ואסתטיים יכולים להשפיע וליצור סביבת מגורים שונה לחלוטין, אפילו עם היבטים פרקטיים. זוהי אפשרות נהדרת עבור מי שרוצה לשפץ בתקציב מוגבל או אלו שלא יכולים לבצע פרויקט שיפוץ מקיף מטעמים טכניים.

מגוון סגנונות

עיצוב פנים הוא באמת תחום של עולם ומלואו, עם שפע מדהים ואינסופי של סגנונות, טעמים אישיים ואפשרויות מעשיות. לכן עליכם להכיר את הסגנונות השונים ולהבין מה אתם מעדיפים, רק כך ניתן להתמקד, לצמצם את ה"רעש" ולבחור בחירות עיצוב יעילות, מושכלות וכאלו שבאמת מתאימות לכם ולבית שלכם. סגנונות עיצוב הפנים המרכזיים הינם מודרני, מינימליסטי, כפרי, וינטג', רטרו וקלאסי. לכל סגנון קווים ויזואליים המאפיינים אותו, אביזרים בעלי מראה מסוים, פלטת צבעים מאפיינת וכן הלאה.

אריחים גדולים inalco

(בתמונה – אריחי גרניט פורצלן "פול בודי" במידה 120×120 של חברת Inalco הספרדית )

כמובן שלצד בחירת הסגנון המועדף עליכם, חשוב מאוד להגדיר מסגרת תקציבית עבור פרויקט עיצוב הפנים. זהו עוד משהו שעוזר להתמקד ולבחון מוצרים ואפשרויות הנכנסים למסגרת תקציב זו.

שימוש בשירותים מקצועיים של מעצבי פנים

בפרויקטים של שיפוצים ובנייה, לרוב עובדים עם קבלן ביצוע ובמקרים מורכבים יחסית עם אדריכל, מהנדס או הנדסאי אדריכלות. אך למעשה ניתן להפיק שפע אדיר של יתרונות ועיצוב מושלם. מעצבי פנים הוכשרו למקצוע זה, הם בעלי ראייה מקצועית מקיפה ומכירים את כל הדקויות השונות. כמובן שלכל מעצב או מעצבת סגנון אסתטי מועדף המאפיין אותם ועליכם לבחור מעצב פנים שאתם מתחברים אליו או אליה. עבור רבים מאיתנו, קשה מאוד להחליט לבד מה הולך עם מה, אילו שילובי צבעים לבחור, איך לקשט ולעצב את החדר וכל שאר ההיבטים של עיצוב פנים – לכן שירותים מקצועיים מגורם מוסמך ומנוסה יכולים בהחלט ליצור תוצאה שלמה ונעימה יותר.

הטכנולוגיה כיום מאפשרת אפילו לעבוד עם מעצבי פנים "בשלט רחוק", אפילו בלי שאלו מגיעים לבית שלכם – זה אולי לא אידיאלי אך אפשרי. מעצבי פנים לוקחים את החזון והשאיפות שלכם, ומרחיבים אותם, מפתחים אותם ויוצרים תמונה שלמה יותר.

חברת Tile Israel שמה לעצמה מטרה מרכזית – להנגיש את ענף אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן לריצוף וחיפוי, ולשלוח דוגמאות של אריחים עד בית הלקוח או משרד האדריכל בחינם. 

blank

(בתמונה שירות הזמנת הדוגמאות בחינם של חברת Tile Israel באתר Tile.co.il)

עיצוב הפנים צריך לשרת אתכם, לא אתם אותו…

לעיתים קרובות, קל להשתעבד לעיצוב הפנים ולפעול בעיקר על בסיס היבט זה של השיפוץ. אך זכרו תמיד כי המטרה של עיצוב פנים היא לשרת אתכם וליצור עבורכם סביבת מגורים נעימה יותר, אתם לא צריכים לשרת את העיצוב אלא הוא אתכם. קחו לכם טיפ ורשמו מספר נקודות חשובות שחשוב לזכור וליישם.

נקודות חשובות בהקשר לעיצוב פנים

 • חשבו היטב מה הצרכים שלכם, העדפות אישיות, דברים בעיצוב שמפריעים לכם ואתם רוצים לשנות וכן הלאה – ממש הכינו תכנית או טבלה מסודרת.
 • השתמשו בחומרים ומוצרים רלבנטיים לאורח החיים שלכם.
 • אסתטיקה ועיצוב מרשים אינם חזות הכל, אל תשכחו שאתם צריכים לגור בבית, לכן עצבו גם תוך התחשבות בהיבטים פרקטיים.
 • בי אם לבדכם או עם מעצב פנים מקצועי, קחו בחשבון את התמונה הכוללת, מצבע הקירות ובחירת הריצוף ועד הרהיטים, אביזרי נוי, תמונות על הקירות וכן הלאה.
 • נצלו "יכולות" של עיצוב פנים בהתאם לאופי החלל – צבעים המעניקים תחושת מרחב, פריטים יפים ושימושיים, בחרו רהיטים עם שימוש כפול, הכנסת אור טבעי או מלאכותי לחלל, יצירת תחושה חמימה וכיוצא באלו.

אם בכל זאת החלטתם לשפץ קבלו מאיתנו מספר טיפים חשובים

כל כך הרבה רעיונות לשיפוץ הבית שלכם וכל כך מעט זמן וכסף שאתם יכולים להקדיש לצורך העניין, זוהי בעיה מוכרת לרבים מאיתנו. אספנו עבורכם כמה טיפים שימושיים ועצות לגבי שיפוץ בתקציב נמוך. רכזו את המאמצים והמשאבים שלכם נכון וגם אתם יכולים לזכות בשדרוג משמעותי לחלל המגורים שלכם!

blank

איפה להתחיל – תעדוף יעדים בשיפוץ

כאשר רשימת הדברים שאתם רוצים לעשות ולשפץ בבית ארוכה אך התקציב שלכם מוגבל לצורך העניין, צריך לעשות תכנית! ההיבט הראשון בשיפוץ בתקציב נמוך הוא להחליט במה אתם מתחילים ולתעדף את היעדים שלכם. כך, תיקונים ושיפוצים חשובים כגון תיקון הגג, צנרת או שדרוג המטבח צריכים לקבל עדיפות על פני "מותרות" אחרות.

כך אתם יכולים גם להתמקד בדברים שבאמת הופכים שיפוץ להצלחה ולאו דווקא בתמונה המושלמת שאתם חולמים עליה. הכוונה היא לחשוב היטב מה אתם באמת צריכים ורוצים ואולי לוותר על כל האביזרים שאינם הכרחיים כרגע.

בחירת קבלן מבצע – עשו סקר שוק

אם אתם לא עושים את השיפוץ בעצמכם – דבר שכמובן יכול לחסוך לכם הרבה כסף אך מחייב ידע מתאים וזמן לכך – לבחירת קבלן השיפוצים המבצע יש חשיבות רבה מאוד. אתם צריכים לבחור קבלן איכותי ואמין, אך גם אחד שיוכל להיכנס למסגרת התקציב שהגדרתם. לכן, אל תבחרו לפי ההצעה הראשונה או רק לפי היכרות קודמת, ערכו סקר שוק מקיף, הבינו מה רמות המחיר בשוק וכך תוכלו לקבל החלטה מושכלת ומשתלמת יותר – תוך שקילת כל הפרמטרים השונים.

הכי נוח – רשימת קניות…ממש כמו זאת שמכינים לסופר מרקט, רק עם מחירים. למשל:

ספה – 3000 ש"ח, מנורה – 150 ש"ח, מזנון טלוויזיה – 500-700 ש"ח, שולחן אוכל עגול – 1900 ש"ח, אריחים לריצוף וחיפוי – 2000-6000 ש"ח וכך הלאה. (שימו לב שלא לשכוח הובלות, הרכבות והתקנות, זה חלק בלתי נפרד מעלויות שיפוץ)

הגדרת תקציב לפני שיפוץ(בתמונה -"רשימת מכולת" באדיבות Freepik.com)

במידת האפשר, התמקדו בשינויים קוסמטיים ולא ב"להפוך עולמות"

כאשר אתם רוצים לשפץ ולשפר את הבית שלכם אך התקציב נמוך, נסו להתמקד בשינויים קוסמטיים ובעיצוב שיהיה לכם יותר נעים, יעיל ונוח מאשר בשינויים גדולים כגון הוספת חדרים, מטבח חדש לחלוטין וכיוצא באלו. זאת כמובן במידת האפשר וגם זה תלוי בגובה המדויק של תקציב השיפוץ – אם יש דברים מורכבים שאתם פשוט חייבים לעשות, אזי עליכם להיערך בהתאם.

באופן דומה, נסו להתרכז לצד השדרוג האסתטי והקוסמטי של חללי המגורים גם בפונקציונאליות, בצעו שינויים ושיפוצים שישפרו את חייכם בבית, שישדרגו את ההתנהלות השוטפת ויספקו לכם סביבת מגורים נעימה ומתאימה יותר לצרכים.

עשו זאת בעצמכם – לימדו מיומנויות שיפוץ חדשות!

ניתן להשיג חיסכון כספי ניכר כאשר עושים לבד חלק מעבודות השיפוץ – למשל צביעה, שיפוץ רהיטים, תליית מדפים, בניית קיר גבס וכן הלאה. בין אם אתם טובים בדברים טכניים ובין אם לאו, זה הזמן להפשיל שרוולים וללמוד מיומנויות שיפוץ חדשות שיחסכו לכם כסף ויספקו לכם תחושת סיפוק אדירה בסיום הפרויקט.

טיפים ספציפיים להוזלת עלויות בשיפוץ

 • במקום פרקט עץ אמיתי ויקר, בחרו בפרקט למינציה או בגרניט פורצלן דמוי עץ, אפשרות זולה יותר שעדיין מספקת מראה מרשים.
 • במקום החלפה כוללת של ארונות המטבח שלכם, אתם יכולים לצבוע אותם מחדש או לחדש אותם וכמו כן לשנות את הסידור הפנימי של הארונות.
 • בחרו בציוד איכותי אך בסיסי – הכוונה היא למשל לברזים, אסלות, מוצרי פרזול, דלתות, מרכיבי המטבח וכן הלאה.
 • שימוש בקירות ותקרות גבס על פני החלופה של קירות מבלוקים – זול יותר, יעיל ומהיר. אפשר היום גם ליישם בידוד רעש יעיל בקירות גבס.
 • רכשו אריחים פשוטים וזולים יותר לריצוף וחיפוי – מקרמיקה או גרניט פורצלן. כמו כן, לא צריך לחפות את כל המקלחת באריחים אלא רק אזורים רטובים.
 • רכשו מטבח מחברה "בסיסית" יותר ומתוך קטלוג ולא בייצור מותאם אישית מנגר מתמחה (לרוב יוצא יקר יותר)
 • התקינו חלונות פשוטים, עם מנגנונים פשוטים וזולים יותר – תריסים ידניים הם עדיין משהו יעיל ורלוונטי למשל.
 • רכשו רהיטים זולים, אפילו אם לא מדובר על המותג המקורי והיוקרתי שרציתם… כך גם לגבי מוצרי חשמל.

אנחנו כאן כדי להישאר ולהתפתח. התחום שלנו הוא ריצוף וחיפוי ואנחנו יודעים עליו הרבה! אבל זה לא אומר שלא נמשיך לעלות לכם תוכן איכותי על מגוון נושאים רחב ומעניין.

פרגנו בתגובות 🙂 נתראה בפעם הבאה

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות