ינואר 26, 2016

ריצוף לבית וכמה שהוא מכריע בעיצוב פנים

עיצוב פנים הוא תחום הקשור לאדריכלות וריצוף הוא חלק חשוב מאוד ממנו. למעשה, מדובר בתחום התמחות באדריכלות, אשר עוסק בתכנון, שינוי וחידוש חללים פנימיים בתוך מבנים. עיצוב פנים הוא מקצוע שהתפתח מתוך האדריכלות והיה תמיד חלק מהמקצוע, אבל במאה העשרים התפצל התחום הזה למקצוע עצמאי.

כיום, אדריכלים רבים מודעים לחשיבות בחירת האריחים והאיכות שלהם בעיצוב הפנים. אריח טוב יודע "להקפיץ" את מראה הבית כולו. לעתים, במקומות ציבוריים גדולים ומוכרים בוחרים ראשית את האריחים שיותקנו בו ורק לאחר מכן מתחילים להוסיף את שאר האלמנטים.

אדריכלים ומעצבי פנים, נדרשים להתמצא לא רק בתכנון, מרצפות אריחים ועיצוב החלל, אלא גם בתחומים רבים נוספים הקשורים בעיצוב כמו סוגי חומרים, תאורה, ריהוט, צבע, מיזוג אוויר, טקסטיל, תוכניות עבודה, חשמל, נגרות, אינסטלציה, עיצוב בגבס ועוד.

עיצוב פנים מוצלח הוא כזה אשר משלב בין עיצוב יצירתי וייחודי לצד שימוש יעיל בחומרים, בחלל ובאפשרויות העומדות לרשות המעצב. יש לציין כי עיצוב פנים נעשה תמיד בשיתוף מלא עם הלקוח ועל פי רצונותיו ויכולותיו.

אריחי קרמיקה משתלבים נהדרים בכל סגנון עיצוב 🙂 וזאת בתנאי שבוחרים נכון ומקבלים את ההדרכה והעצות הנכונות. אם אין לכם ממי לבקש עזרה או להתייעץ אתם יכולים להיכנס לפורום שלנו ולקהילה המיוחדת שהקמנו עבור ענף הריצוף והחיפוי. זה בחינם, זה עוזר ובעיקר זה כיף ומלמד.

סגנונות מובילים בעיצוב פנים

כאמור, עיצוב פנים, שלא כמו אדריכלות העוסקת בתכנון מבנים שלמים וקונסטרוקציות, עיצוב פנים עוסק בתכנון חללים פנימיים עד לפרטים הקטנים. מתוך כך, צמחו סגנונות שונים לעיצוב פנים אשר הושפעו מתקופות שונות בהיסטוריה ומתרבויות שונות. כיום ישנם עיצובים אקלקטיים המערבבים בין העיצובים השונים ויוצרים עיצוב חדשני, מקורי וייחודי.

הסגנונות המובילים כיום בתחום העיצוב הן הקלאסי – השואב את סגנונו מעיצוב הארמונות באירופה, המודרני – המתייחס לסביבה אורבנית ונשען בעיקר על עיצוב מנימליסטי ונקי, עיצוב כפרי – המשלב הרבה אלמנטים מעץ ומהטבע וכולל גם טפטים והדפסי פרחים, רטרו – עיצוב החוזר לשנות השישים והשבעים וכולל בעיקר הרבה הדפסים צבעוניים. בשנים האחרונות נפוצים אלמנטים של שיטת הפנג שוואי הסינית, כחלק מעיצוב חדרים וחללים, על ידי הצבת חפצים ורהיטים בחדר בהתאם לשיטה.

עיצוב פנים במאה העשרים ואחת

ענף ריצוף והחיפוי עבר גלגולים רבים ושינויים טכנולוגיים שנכנסו בעשור האחרון שדרגו את איכות האריחים, את גודלם ואת גימורם. כל זאת בעוד שהמחיר למ"ר של אריחים נמצא בירידה ומאות חנויות ויבואנים חדשים החלו להתעסק בענף האריחים.

הענף של עיצוב פנים עבר תמורות וגלגולים לא מעטים במהלך השנים. מתפתחים יותר ויותר סגנונות עיצוב פוסט מודרניים ועתידניים, המשלבים את מכשירי הטכנולוגיה המתקדמת הכוללת מסכי פלזמה, כיריים חשמליות, תאורה מתוחכמת, בית חכם ממוחשב ועוד, ביחד עם הריהוט הקלאסי: ספות, שולחנות, חלונות וכו'. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ומתפתחת, קיימת השפעה רבה גם על עולם העיצוב וניתן לערוך הדגמות לחלל במחשב, עוד לפני שממש שנינו משהו.

עקרונות בסיסיים בעיצוב

כדי לעצב בית בצורה מושלמת, מומלץ להיעזר במעצב פנים מקצועי. אם בכל זאת בחרתם לעצב לבד שימו לב שישנם כללים בסיסיים בעיצוב:

  • ניצול שטחים מקסימלי. מקמו את הריהוט כך שיאפשר את החלל הריק הרחב והמרווח ביותר.
  • התאימו את הצבעים לצבעים הכלליים בבית. אם ישנו צבע דומיננטי כדאי לשבור אותו עם נגיעות מצבע אחר.
  • אל תהססו להעז והשתמשו בחפצים ובריהוט שאתם אוהבים

תגובות חברים 🙂

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות