נובמבר 24, 2016

לאהוב להיות בבית

קניית או שיפוץ בית הוא אירוע מרגש עם ריח של התחלה חדשה. זו ההזדמנות להפוך את הבית שלכם למקום שתאהבו להיות בו. כדי לעשות זאת בצורה מקצועית ועם כמה שפחות כאב ראש, מומלץ להיעזר בשירותיו של מעצב פנים.

מה זה עיצוב פנים ומה תפקידו של מעצב פנים?

עיצוב פנים הוא למעשה ענף בתוך תחום האדריכלות העוסק בתכנון ושינוי חללים פנימיים. תפקידו של המעצב אם כך, הוא לתכנן את החללים הפנימיים בבית (או במשרד, או בחנות… ) כך שיהיו הרמוניים ומתאימים למטרתם, וגם, כמובן, הולמים את רצון הלקוח. 

("מה שכל כך חזק בעיצוב נכון שהוא יכול לשנות אווירה" – באדיבות Freepik.com)

למעשה, מעצב פנים עוסק לא רק בעיצוב ומיקום הרהיטים בחדר, אלא גם בחשיבה על עיצוב הבית כבר בשלב הבנייה: סוג הרצפות, הדלתות, התאורה וכדומה. אם חשבתם לעצב בעצמכם, מעבר לעניין המקצועי ולחוסר הידע בתחום, קחו בחשבון שעבודת המעצב כוללת גם לא מעט ריצות, דילמות ובחירות שיכולים לבוא על חשבון ימי עבודה, לחרוג מהתקציב המקורי ובסופו של דבר להביא לידי תוצאה סופית שלא מספקת אתכם.

מתי יש לפנות לשירותיו של מעצב?

מומלץ לפנות למעצב כבר מהתחלה, אפילו בשלב הקנייה, בייחוד אם מדובר בבית קיים (ולא כזה שאתם בונים). מעצב יוכל לזהות את הפוטנציאל הקיים בדירה, ויבדוק האם הדירה עונה על הצרכים והרצונות שהגדרתם לו. הוא יוכל להציע רעיונות נוספים שלא חשבתם עליהם. אם כבר קניתם את הנכס, פנו למעצב מיד אחרי הקנייה כך שתוכלו להתחיל לעצב כבר בשלב השיפוץ. זה חשוב כיוון שמעצב יכול לראות בחזיונו דברים שאתם ודאי לא שמים לב אליהם, והוא יוכל להמליץ על שבירת קירות, הוספת קירות או עיצובי גבס, חלוקת החדרים, פתיחת חלונות, וכו'.

("לא לשכוח לעצב בית ידידותי גם לילדים" – באדיבות Freepik.com)

איך לבחור מעצב?

חיפוש אחר מעצב פנים יכול להתבצע באינטרנט, בפרסום שאינו מקוון (עיתונים, טלוויזיה וכו'), מפה לאוזן, מהמלצות של אחרים, אבל בשורה התחתונה עליכם לבחור מעצב שיתאים לכם, וגם לא פחות חשוב – שאתם מתאימים לו. חייבת להיות כימיה בין הצדדים ויחסים טובים. אז לפני הכל יש להתרשם מפרויקטים קודמים של המעצב כדי לראות אם הוא בכלל הסגנון שלכם. נכון, מעצב אמור לדעת לעצב בכל סגנון, ועדיין, לכל אחד את הסגנון הייחודי שלו והחותם שהוא מטביע, וייתכן כי החותם הזה לא בדיוק הולך עם הלך הרוח שלכם. אם אהבתם את הסגנון קבעו פגישה ותראו אם נוצרת כימיה או שיש קצר. במקרה השני, מומלץ להמשיך לחפש.

מה חשוב כאשר בוחרים מעצב?

שבוחרים מעצב אין זה דבר של מה בכך וכדאי לעשות זאת נכון. אל תתביישו לשאול את המעצב אודות הניסיון שלו, מוסד הלימודים שלו, לוח הזמנים שלו וכו'. כל מה שלא תשאלו עכשיו עלול להיות בעורכיכם אחר כך. בקשו חוות דעת של לקוחות קודמים, על עבודתו. הקפידו לסגור, כבר בהתחלה, חוזה מול המעצב שיכלול לוח זמנים, תהליך, תחומי אחריות וכמובן – תשלום.

נכתב ב – 💗 

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות