מאי 11, 2017

על חיפוי זכוכית, ועל החליפה החדשנית בתחום

הזכוכית הפכה לחומר גלם אדריכלי פופולרי מאוד ברחבי העולם והיא מוסיפה לכל חלל דומיננטיות ועוצמה. חיפוי קירות בזכוכית מודפסת יוצר אמנות ייחודית מפתיעה ואישית. כל תמונה, ציור, צילום, איור או רעיון הוא בר ביצוע, וכל אחד מאתנו יכול להיות אמן ולעצב לו "זכוכית בעיצוב אישי" לפי טעמו האישי.

השקיפות של הזכוכית מקנה לחלל שבו משתמשים בה אשליה של גודל, ומאפשרת משחקי תאורה וכניסת תאורה טבעית לחלל הפנימי. היום אפשר לחפות כל קיר – במטבח, באמבטיה – וכל משטח או אזור אחר שרוצים להדגיש. מה שקורה זה שהשקיפות והחוזק של קירות הזכוכית הם תכונות ייחודיות המשמשות ארכיטקטים ומעצבי פנים המעוניינים לשמור על קשר עין בין חללים שונים. שימוש במחיצות זכוכית ובקירות זכוכית מסייע ליצירת מרחב "ניו יורקי".

במהלך השנים תחום חיפוי הזכוכית עבר שינוי משמעותי וניתן לרשום ולקרוא עליו הרבה גם בפורומים המקצועיים שלנו

למי שמעוניין בזכוכית אך אינו מעוניין בשקיפות מלאה קיימים מגוון פתרונות דקורטיביים לאטימה מלאה או חלקית לרבות הדפסות לייזר, מדבקות, התזת חול או צריבה ליצירת גוון חלבי, ומגוון גדול של שיטות עיצוב בזכוכית המתאימות את קיר הזכוכית לחלל. התקנת מערכת חשמל בקיר הזכוכית עצמו מאפשרת פעולות כגון העלאת מצגות או החשכת הקיר בלחיצת כפתור.

כל חיפוי בגוון חלק או מעוצב עובר צביעה תעשייתית בגב הזכוכית. זכוכיות מעוצבות שבהן הגרפיקה מודפסת ישירות על גבי הזכוכית עוברות גם הן צביעה כדי לשפר את עמידות ואיכות המוצר.  זכוכית המשי-מט מאפשרת ליצור גרפיקה "מחוספסת" ומרקמים שלא היו מתקבלים באופן טבעי על זכוכית מבריקה.

זיגוג

זיגוג הזכוכית היא חלק חשוב בתכנון פתחי הבית, ויש לתת את הדעת על פתרונות בטיחות, סינון אנרגטי, ובידוד תרמי ואקוסטי. חברת Tile מציגה – פתרונות זיגוג מתקדמים. בפורומים אנחנו מסבירים כי כאשר המטרה היא חיסכון באנרגיה, הבידוד האנרגטי המיטבי מתקבל על ידי הוספת גוון לזכוכית, המצמצם את כניסת האור. פתרון זיגוג מסוג שכבות, או כפי שקרוי בשווקים – זכוכית טריפלקס, יכול לתת מענה אקוסטי.

חיסום 

חיסום הוא תהליך מבוקר של חימום מדורג של הזכוכית ולאחריו קירור מהיר, המחזק אותה כנגד שבר פי 4 מזכוכית רגילה. במקרה של שבירת זכוכית מחוסמת, היא תתרסק לרסיסים קטנים שעל פי רוב אינם פוצעים, בניגוד לזכוכית לא מחוסמת. כל הזכוכיות המשמשות לחיפוי עוברות תהליך חיסום. כך הן נעשות חזקות פי 5-4 מזכוכית רגילה, וזכוכית בעובי 6 מ"מ חזקה בדיוק כמו זכוכית בעובי 30 מ"מ.

ציפוי זכוכית קיימת 

ציפוי על זכוכית קיימת ציפוי מגן שמש לזכוכיות ולחלונות של קבוצת מגן שמש, המותקן לרוב בחלקו הפנימי של החלון, מציע סינון מלא מקרינת ה-UV וכן סינון של אור וחום, ברמות שונות ולפי צורכי הלקוח והמבנה, בגוונים שקופים או כהים. ציפוי מגן ביטחון, הוא ציפוי שקוף לחלוטין המוצמד לחלקו הפנימי של החלון, והוא מונע פציעה מרסיסים. גם במקרה של הדף חזק או נפילה על זכוכית, רסיסי הזכוכית לא יעברו את הציפוי ובכך ימנע אסון לדיירי הבית.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות