ינואר 11, 2015

מה זה בכלל אריחי וינטג' – ריצוף וחיפוי הבית טרנדים ותערוכות

מחמאות רבות הושמעו בנוגע לסגנון הוינטג' בריצוף, אמרו עליו שהוא; קלאסי, מרתק, מעניק לחלל אווירה יוקרתית, משדר תחושה של חמימות ויוקרה, ויחד עם זאת גם רוגע… והכול באמת טוב ויפה עם הטרנד הזה, אך חשוב שתכירו בהקשר שלו שני מונחים מאוד חשובים: אם מתאמצים מידי עלולים לקבל מראה מזויף "פייק" ומלאכותי. ולמרות שעל פניו נראה שאין הבדל גדול בין השניים, במקרה של טרנד הוינטג': "מזויף" נועד להטעות ואילו המלאכותי נעשה ללא כוונת תחילה. 

אם תרצו שהחיפויים בעלי המראה העתיק שבחרתם, באמת ירכבו על טרנד הוינטג' ולא ייתפסו כזיוף או הגזמה, כל שעליכם לעשות הוא להקפיד על מספר כללים פשוטים:

מתערוכת Cersaie שנערכה בבולוניה איטליה יצאה הבשורה הלא מפתיעה – טרנד הוינטג', או אם תרצו "טרנד מראה הרטרו הכוכב" ימשיך להיות "הדבר" גם השנה בתחום החיפויים והאריחים

שמרו על עיצוב נקי

בחדר שבו אתם משתמשים באריחים בעלי מראה "ענתיקה" נסו להתרחק משימוש בחומרים סינטטיים שלא היו זמינים בחלק הראשון של המאה ה:20 ובעיקר התרחקו מפלסטיק מודרני.

גם אם הגעתם למסקנה שאין לכם ברירה ואתם חייבים להשתמש בחומרים אלו, נסו בכול זאת לשאוף ככול האפשר להגיע למראה הטבעי. כמובן שבכל שלב תוכלו להיעזר בשירות ההדמיות תלת המימד החינמי שמציע אתר Tile.co.il

שילובים מוצלחים של חומרים יכולים לעשות את כל ההבדל בין אותנטיות, לבין הגזמה או מראה מזויף. השילובים המומלצים עם אריחי קיר בסגנון עתיק יכולים להיות אבן, "בריקים" וכמובן עץ שיכול לבוא לידי ביטוי בארונות וברהיטים אחרים שנמצאים בחדר ואפילו כחלק מחיפוי הרצפה.

כדאי לקחת בחשבון את שמה שנחשב כחומר מודרני היום, כבר לא יתפס כזה בעוד שנה או פחות.

למרות שרבים אינם יודעים זאת, אריחים מצוירים היו מאוד פופולאריים גם בתקופה הרומאית. מלבד העמידות שלו והתחזוקה הנמוכה הוא משתלב נהדר עם סגנון הוינטג' בכלל ועם אריחים בסגנון עתיק בפרט. 

שימוש באריחים בצבע הלבן עוזר מאוד לחיזוק המראה הקלאסי. בשילוב של לבן עם אריחי קיר בסגנון עתיק מתקבל מראה מעודן ואלגנטי בפשטותו. 
 
אריחים מצוירים שפורקו ממבנה בין 100 שנה מדבר אליכם? רוצים לעבוד בתחום, לנסוע לתערוכות בעולם ולדבר עם מיטב היצרנים?
בTile מחפשים עובדים שרוצים לטוס לחול לתערוכות, ללמוד על ענף הריצוף והחיפוי, וקבל ידע וכלים על תחום מרתק ורחב.
 
ניתן להגיש קו"ח למייל Team@tileisrael.com 
המשרות לנשים וגברים כאחד.
 

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות