מרץ 5, 2020

אריחים מצוירים או ריצוף מצויר – והאם יש הבדל בין המונחים

ריצוף מצויר, ובכלל אריחים מצוירים אינם טרנד חדש והיו קיימים בעולם גם לפני מאות שנים. אז איך זה שגם היום, קונים ברחבי העולם, מוכנים לשלם הון עתק על אריח ישן שפורק ממבנה בין 100 שנים ויותר.
 
אנו משנים את האופן בו אנשים מעצבים את בתיהם. ריצוף מצויר הוא טרנד היסטורי! הוא היה בעבר והוא בהחלט כאן בשביל להישאר לתקופה רחוקה! אומנות האריחים המצוירים ואריחים בהתאמה אישית יוצר חלל מגורים נעים ומזמין.
 
אריחים מבטון
 
ריצוף מצויר ניתן לראות באתרים ובחנויות רבות בארץ ובחו"ל,  וכמובן שגם בסטודיו יעודי אשר מכינים את האריחים בעבודה ידנית. אריחים אלו לרוב יהיו יפים ומודרנים ויחד עם זאת מחירם יהיה גבוה מהמקובל, נתון מובן כאשר לוקחים בחשבון את העלויות הרבות הכרוכות ביצור אריחים מצוירים בצורה ידנית.
 
אנו מזמינים אתכם ללחוץ על הקישור – כאן כדי לראות ולקנות מהמגוון המרהיב של האריחים המצוירים שנעשו בעבודת יד.
חלק ממוצרי האתר הזה מציע אריחים מצוירים אותם מייצרים בסטודיו יעודי אשר הוקם בולנסיה, ספרד וקיים משנת 1916.
 
אריחים מצוירים נמצאים בכל מקום, ומוסיפים קסם ואופי למטבחים , חדרי רחצה, חדרי שירותים, מקומות ציבוריים ורבים נוספים. החל מבתים יוקרתיים בסגנון רטרו, אריחים מצוירים דקורטיביים וציורי קיר לאריחים, מוסיפים מיד אלגנטיות לכל חדר אמבטיה. מעצבים ואדריכלים ממליצים להשתמש באריחים אלו לחללים רבים. יש כאלה מעוטרים בזהב ובכסף, מובלטים או חלקים, בעיצובים מודרנים או בסגנון עתיק, בכל מקרה, סגנון האריח שלך אומר הרבה על מה שחשוב לך.
 
blank
 
לא רק שאריחי קרמיקה צבועים מוסיפים חום לחדר כלשהו, הם גם מחמיאים לארונות הבגדים שלכם. אריחים מצוירים ביד משלימים את פרויקט השיפוץ הביתי שלכם על ידי כך שמעניקים לחדר באופן מיידי מראה מעוצב וחדשני.
 

אז למה חלק קוראים לזה ריצוף מצויר וחלק אריחים מצוירים

כשאומרים ריצוף, נהוג לחשוב על חלל גדול המרוצף כולו באריח מסוג אחד כלשהו, ולמעשה לא כך הדבר. לא פעם אנחנו רוכשים ריצוף לאזור קטן למשל מעל הכיריים במטבח. למעשה, רצוי להתייחס לשני המונחים כזהים וללא הבדל כלשהו.

מעצבים ואדריכלים משתמשים במונח – אריחים מצוירים. זה מונח נכון, והגדרה צרה יותר לסוג מסוים של אריחים שיכול להיכנס תחת נישת "המצוירים".

כדאי גם לדעת

על מנת לוודא שהחברה ממנה בחרתם לרכוש את האריחים המצוירים אכן מוכרת כאלו איכותיים וטובים יש לבדוק מספר פרמטרים:

  1. לבדוק שהחברה כבר עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם בעלי בתים, מעצבי פנים, מעצבי נוף ואדריכלים בכדי לענות על כל דרישות עיצוב האריחים שלהם, בין אם זה יהיה עבור אריחי אמבטיה, אריחי מטבח וכו' על פי רוב דרישותיהם של בעלי המקצוע יהיו עיצוביות ותיקניות ולכן ניתן יהיה לסמוך על המלצות אלו כגורם נוסף המאשר את הרכישה שלהם.
  2. אריחים מצוירים יכולים להגיע בעוביים שונים ובחומרי ייצור שונים, למשל: אריחי בטון, קרמיקה ביסקוויט אדום או לבן וגרניט פורצלן. 
  3. לבדוק שהחברה אכן מייבאת אריחים שעוברים את התקן הישראלי להגדרת המוצר
  4. לאריחים מצוירים מסויימים יש חולשה לתנאי מזג אויר קיצוניים למשל: כפור או חום גבוה.
  5. לבדוק שהאריחים אכן עברו שריפה אחת או יותר, או לחילופין נאטמו בחומר אוטם כלשהו.
  6. לבדוק שאכן יצרן האריחים המצוירים שאנחנו עומדים לרכוש מאשר את השימוש באריח לחיפוי קיר ולהיפך
בכל שאלה, ניתן לפנות לפורום המקצועי שלנו שמוקדש כל כולו לענף הריצוף והחיפוי.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות