מאי 25, 2019

על בחירת ריצוף בחדר האמבטיה

בעבר חדר האמבטיה שימש בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות והעייפות, לצורך התארגנות זריזה לפני יציאה מהבית לשגרה היומית שלנו. אצל כולנו עדיין קיימת רוטינת הבוקר שלנו, אבל חדר האמבטיה השתנה לחלוטין והיום הוא משמש כהרבה יותר מתחנת מעבר שרואים פעם-פעמיים ביום. בימינו מדובר בחדר שמשמש לנו כסמל לפינוק וזמן איכות, שמבודד אותנו מרעשי העולם החיצוני ומאט לנו קצת את הקצב, כדי להשרות על עצמינו אווירה רגועה ושקטה שתשחרר אותנו מהמתחים של חיי היומיום.
 

עיצוב חדר האמבטיה

יחד עם חשיבותו של החדר שהתעצמה עם השנים, כך גם השתדרג כל נושא העיצוב שלו. ישנם המון סגנונות עיצוב שונים שמתאימים לחדר האמבטיה, החל מסגנון קלאסי ומלכותי ועד לדברים שיכולים להיראות כאילו יצאו מסרט מדע בדיוני. בכל מקרה שבו אתם בוחרים לשפץ את ביתכם או דירתכם, חדר האמבטיה צריך לקבל גם כן את מלוא תשומת הלב עד לפרטים הקטנים, כדי שתוכלו לטעום מהקסם שיש לו להציע בתור ממלכת השקט הפרטית שלכם.
 
כיום, אחד מחומרי הגלם הפופולריים בעיצוב חדר זה, הוא קרמיקה לאמבטיה. לאחר בחירת שכבת הצבעים והסגנון, תצטרכו לבחור את סוג הקרמיקה שבו תעשו שימוש, בהתאם לקריטריונים שונים כמו מבנה החדר ומידותיו. בדרך כלל נראה שקרמיקה לאמבטיה תכלול צורות, טקסטורות וגוונים שיאפשרו להתאים את הסגנון באופן אישי לפי הטעם שלכם ובתקציב שאותו תוכלו לאפשר לעצמכם להשקיע בעיצוב.
 

אזור בשבילו, ואזור בשבילה בחדר הרחצה של יחידת ההורים?

נכון, במקרה זה ייתכן ולגודל חדר האמבטיה יש חשיבות במקרה זה, אולם אין ספק כי הטרנד הגובר הזה של חלוקה של חדר האמבטיה לשניים הוא גם יפה ברמה העיצובית, וגם מאוד פרקטי. במה זה כרוך? שני כיורים ושני ברזים, אלא שברגע שעשינו את החלוקה הזו, האלמנטים העיצוביים הם בלתי מוגבלים, ויכולים לייצר חדר אמבטיה מרשים ואופנתי, גם אם הוא עצמו מעוצב בגוונים קלאסיים
 

קרמיקה לאמבטיה

אחד הדברים הבולטים כיום, אם נקדיש לרגע את תשומת ליבנו לעיצוב חדרי אמבטיה, הוא שימוש באריחי קרמיקה גדולים. השימוש בהם נעשה על מנת להעניק תחושת מרחב, תוך כדי שהאריחים מותאמים לגודל החלל שאותו מעצבים. ניתן להתאים גם קרמיקה למקלחת עצמה, שתשתלב יחד עם העיצוב של כלל חדר האמבטיה. התקנתם של אריחי הקרמיקה פשוטה למדי, וניתן לחתוך אותם בלי בעיה ולהתאים אותם לכל צורכי החדר באופן מושלם.
 
אם חלל האמבטיה במקרה שלכם הוא קטן, מומלץ שתבחרו באריחי קרמיקה בגוון בהיר, שיתאחדו עם הציוד שישנו בחלל החדר, כמו הארונות והמתלים על הקירות. אם ברצונכם להעניק לחדר האמבטיה סגנון יוקרתי, תוכלו להשתמש בקרמיקה מבריקה. לצד זאת, תוכלו גם להשתמש בקרמיקה עם שלל איורים וטקסטורות בהתאם להעדפה אישית שלכם ועל פי הדברים שאתם אוהבים ומתחברים אליהם.
בסופו של דבר צריך לחשוב על הסגנון שיהיה הכי נעים לכם להביט עליו ולשהות בו, כדי שתוכלו לקיים את ההבטחה של השימוש בחדר האמבטיה כמקום מפלט איכותי להעביר בו את הזמן ברוגע ובנעימות.
 

למה אומרים ש Less Is More – השאירו את החלל פשוט

ראשית, חדר הרחצה שלנו הנו מקום אינטימי ופרטי, אשר אמור לשדר אווירה רגועה ונינוחה. זהו החדר הראשון שעיננו פוגשות כאשר אנו קמים בבוקר, והחדר האחרון שאנחנו רואים דקה לפני השינה, ולכן הימנעו מהעמסת פריטים, דאגו לצמצם את כל האביזרים אשר אין בהם באמת צורך בחדר הרחצה. טיפ מהיר שחשוב שתכירו, ככל שחלל האמבטיה יהיה יותר נקי, כך יהיה גם יותר מזמין ונוח לשהות בו.
 
יש לקחת בחשבון שישנם אביזרים רבים שימצאו בחדר הרחצה גם כך, כמו לדוגמה: מגבות, שמפו וסבונים, מברשות שיניים, מוצרי טיפוח, וכיו"ב. מכאן, יש להבין שישנו צורך במקומות אחסון מדויקים להכל, ואין מספיק מקום גם לדברים מיותרים, או כאלה שאינם חייבים להימצא שם.

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

 

תפריט נגישות