ינואר 27, 2015

עיצוב וחדשנות בחדרי רחצה

ריצוף וחיפוי בחדרי רחצה. בין אם חדר הרחצה הוא רחב ידיים, ובין אם שטחו מצומצם – לבחירה נכונה של חומריו והאביזרים שישולבו בו יש השפעה משמעותית על חזותו המעוצבת. התעשייה בתחום, שמעלה על נס את חוויית המשתמש, מציעה פתרונות חכמים ואסתטיים לכל סוגי החללים וכיום ניתן למצוא כל סוג של אריח לכל סוג של אווירה שרוצים ליצור בחלל האינטימי והרגוע שלנו. 

אריחי ריצוף גדולים במיוחד ואמבטיית מעצבים בסגנון "הגידים" האופנתי

בעידן שמקדש סגנון חיים וחוויית משתמש בכל חללי הבית, חדר הרחצה הוא מהמטופחים שבהם, והחברות היצרניות משקיעות משאבים בפיתוח מוצרים שתכליתם לענות על כך: אמבטיות השומרות על טמפרטורת המים, ראשי גשם רחבים ומפנקים שמאובזרים בתאורת חדשניות, מתיזי צד המוסיפים כיוונים זרימה שונים, ברזים המעניקים מראה ותחושה של זרימת מים טבעית, מחוללי אדים שהופכים את החלל לסוג של סאונה, ועוד ועוד. מטבע הדברים בחללים גדולים הם משתלבים על נקלה, וניתן לאבזר אותם ללא הגבלה בשלל גאדג'טים ומוצרי נוחות, המנעימים את זמן השהיה בהם והופכים אותו לזמן איכות מנוצל היטב. עם זאת, גם כאשר מדובר בחללים קטנים, לא חייבים לוותר על כל 'הטובין' המוצע. 

על רקע צפיפות המגורים במרכזי הערים, כאשר תכנון חכם של חללים קומפקטיים הולך ומתפתח היום יותר ויותר, החשיבה של מגורים בחלל קטן לצד הדרישה לאיכות חיים ולנוחות פיתחו מנעד עשיר של מוצרים המתאימים גם לשטחים מצומצמים יותר.

שתי מגמות עכשוויות שמייצרות אסתטיקה מהוקצעת בכל חלל רחצה, ומסייעות במיוחד ליצירת תחושת מרחב בחללים קטנים, הן דיקוק וריחוף. הדיקוק הוא תוצר של מחקרים וניסויים בגבולות החומר, אשר מניבים חומרים ומוצרים המאופיינים בדקיקות שמקנה תחושה של קלילות ואווריריות למרחב בו הם משתלבים, דוגמת אריחי חיפוי/ריצוף או אביזרים סניטריים בעלי דפנות דקות המשוות להם מראה מסוגנן ומעודן. מגמת הריחוף, במסגרתה אביזרים או פריטי ריהוט מותקנים בתלייה על הקיר כמו מרחפים, מותירה יותר שטח רצפה פנוי ומייצרת אף היא חזות קלילה, הרבה יותר מאשר יחידות המוצבות ישירות עליה. 

מגמה נוספת, שמעצימה את תחושת המרחב היא שימוש בחומר זהה לריצוף ולחיפוי. בחללים גדולים ניתן לעשות שימוש בפלטות חומר רחבות- מהן המגיעות היום גם עד גודל של 3 מ'- ללא חיבורים, כאשר המראה הנוצר הוא כשל מרחב אינסופי. לחללים קטנים פלטות מסוג זה הן מן הסתם גדולות מידי, אך בחירה בחומר ובגון אחידים תייצר את אפקט המרחב באותה מידה.

סאונות

היום בכל חלל רחצה, גם הקטן ביותר, ניתן להתקין מערכת סאונה ביתית, אם כי האפקט של מערכת מסוג זה בחלל רחב הוא כמובן רב יותר. מערכות הסאונה הביתיות והמתקדמות נשלטות באמצעות אפליקציות וניתנות לכוונון ולתכנון דרך המכשירים החכמים. הן אחראיות על הפצת ניחוחות שמנים אתריים לחלל הרחצה, למיסוך אדים, לשליטה על גוון ועל עוצמת התאורה ולניגון הפלייליסט האהוב עליכם. בנוסף קיימות מערכות סאונה שמגיעות עם דלת זכוכית מתכווננת ומערכת קיטור חבויה המפיצה זרם אויר חם ויבש. המערכות המתקדמות שומרות את היסטוריית השימוש של כל משתמש ומאפשרות בכך התאמה אישית. מערכת הסאונה הביתית מאפשרת התקנה פשוטה ונוחה באמצעות מערכת חכמה המתחברת בקלות לחיבורים ולאינסטלציה הקיימים בכל חדר הרחצה.

סאונה ביתית גדולה ומפנקת במיוחד של דוראסטראק מגרמניה. מפנק אבל יקר במיוחד. החל מ- 66,000 ש"ח (לגרסה הפשוטה ביותר)

חיפויים

את חלל הרחצה ניתן לצפות בפלטות גדולות, באריחים או באריחי פסיפס קטנים בהתאם להעדפות האסתטיות והסגנון העיצובי שרוצים לשוות לו. החומרים הרווחים הם שיש, אבן וחומרים סינתטיים לסוגיהם, דוגמת אבו קיסר ומשטחי פורצלן שמגיעים היום במנעד עשיר מאוד של דגמים המדמים חומרים מוכרים ברמה משכנעת ביותר תוך יצירת מראה מרשים של 'הדבר האמיתי'.

blank

אריחי פסיפס עם תאורה נסתרת בחלק של המקלחון בחדר הרחצה

אחסון ואביזרים משלימים

אחסון ואבזור משלים אבזור משלים כנגזר משמו הוא זה שמשלים את עיצוב חדר הרחצה, פונקציונלית ואסתטית. ככל שהחלל קטן יותר כך מומלץ לוותר על מידוף שחוסם אותו ולעבור למוד של תליה: מתלים למיניהם, ווים ושלל פתרונות נוספים יחסכו מקום, ייעלו הפונקציונאלית וישמרו על תחושת מרחב. יחידות אחסון מרחפות ו/או כאלה המותקנות על הקיר, הן דרך נוספת להקניית תחושת מאווררת, מה גם שהן מייצרות מראה נאה, מסוגנן ועכשווי. ככלל, בכל הקשור לאחסון בחדר הרחצה, ובפרט לחללים קטנים, החברות המובילות בתחום מציעות פתרונות קומפקטיים בגודלם אך מפתיעים מבחינת כושר האחסון שלהם.

blank

אסלות 

תחום האסלות חוגג לא פחות עם אסלות מתוחכמות, כמו, למשל, כאלה שמשלבות פונקציה של בידה או חימום למושב, כאשר גם ההיצע העיצובי הוא מגוון ביותר.  לחללים קטנים הן מוצעות בגרסאות קומפקטיות המותאמות למגבלות השטח, וכך, לדוגמה, אסלה שעומקה 53 ס"מ במקום כ-70- 75 ס"מ היא פתרון מצוין המקל על תכנון חלל קטן, ובמקרים מסוימים אף מייתרת את הצורך בשינוי מיקום דלת הכניסה אליו. בחללים אלה מומלץ לשלב אסלה מרחפת וכן להתקין מתקן הדחה סמוי עם מינימום עיבוי של הקיר כדי שלא ינגוס מנפחם.

מקלחונים

המקלחונים מגיעים כמוצרי מדף או כיחידות המיוצרות בהתאמה אישית המאפשרת לקבוע את נראות המקלחון ולאפיין אותו מבחינה ארגונומית בהתאם למידות ומבנה החלל – גדלים מדויקים, אופן פתיחת הדלת, קביעת הצירים ודפנות המקלחון על פי העיצוב הרצוי ועוד. בנוסף, כאשר השטח המוקצה למקלחון הוא גדול דיו אפשר אף לשלב בו ספסל בנוי, גומחות או מדפים נוחים להנחת מוצרי רחצה וכד'. ליצירת אשליה של גודל ומרחב במקלחון ובתוך כך בחלל כולו, פותחה דופן מיוחדת שהיא, למעשה, מראה רפלקטיבית שצידה החיצוני הפונה לחלל משמש כמראה לכל דבר וצידה הפנימי הוא שקופה ומאפשר לצפות כלפי חוץ מתוך המקלחון.

יחידות אמבט

יחידות אמבט מוצעות בקשת של מידות ובמגוון רחב של עיצובים ארגונומיים ומפנקים, ולעתים גם מפתיעים, כמו, לדוגמה, כאלה ש"יושבות" בתוך מסגרת תוחמת עם מדפים היכולים לשמש לאחסון ואפילו כספרייה. בחללים נדיבי ממדים, כמו גם בחדרי שינה בהם האמבט משתלב בחדר עצמו, רווח השימוש ביחידות שאינן תלויות בצמידות לקיר, והיצירתיות חוגגת עם קווי עיצוב מגוונים- אובאליים, עגולים, במראה רטרו ועוד. לחללים קטנים מוצעות יחידות קומפקטיות יותר כמתבקש, אך הן בהחלט משדרות שיק מהודק לא פחות מ'אחיותיהן' הגדולות. כך, למרות שמגבלות השטח מכוונות להתקין את האמבט בצמוד לקיר, מי שחלם על אמבט עצמאי יכול גם כן למצוא לכך תשובה.

ברזים

הברזים העכשוויים הם שחקנים משמעותיים ביצירת חוויית משתמש, ומעבר לקשת העיצובים הרחבה מדובר במוצר טכנולוגי מתוחכם: לחצני פיקוד במקום ידיות, בחירת אופני הפעלה, תצורת זרימה מועדפת ומעבר נוח בין תצורות שונות, ברזים שזוהרים בחושך, מנגנונים למניעת הצטברות אבנית, מנגנונים מונעי "השפרצה", מנגנונים בטיחותיים למניעת כוויות, מנגנונים המבטיחים חיסכון ועוד ועוד. בחללים קטנים מומלץ כמובן להיצמד לממדי השטח, ובחתירה למראה מאוורר ככל שניתן לבחור ברז בעיצוב מינימליסטי מעודן שיסייע לכך.

blank

חומרים ותערוכות בענף

תערוכות העיצוב הבינלאומיות שהתקיימו במרוצת השנה הנוכחית, ובראשן תערוכת SALON DEL MOBILE במילאנו, (ניתן לקנות כרטיסים כאן או לקבל אותם ממש בחינם כולל הכל ברכישת ריצוף מלא לבית שלכם ) הצביעו על מגמה חמה שמקדמת את החזרה לשימוש בחומרים טבעיים ברי הקיימא. במקביל, בעידן הטכנולוגי של היום שוקדת התעשייה על פיתוח חומרים המשלבים אלמנטים או תוספים סינתטיים המעניקים להם תכונות אנטי בקטריאליות, משפרים את עמידותם, ואף מאפשרים לשוות להם נראות מדויקת של חומרים טבעיים. בשדה החומרים הטבעיים, העץ מהווה דוגמה בולטת לחומר שלא הייתה לו זכות קיום בחדרי הרחצה והודות לטכנולוגיות מתקדמות שמעניקות לו הגנה הולמת ממים ולחות ניתן לראותו כיום משמש לעיצובי אמבטיות, כיורים ולריצוף.

בין החומרים של העידן החדש ניתן לציין את ה-סיראמילוקס המאפשר ליצור את המראה המדוקק, את הסאפיר קרמיק, חומר קרמי חדשני שמשקלו רק מחצית ממשקל הקרמיקה המסורתית אך התנגדותו המכנית גבוהה, או את משטחי הקוורץ, תוצר של טכנולוגיית ייצור מתקדמת ביותר ושימוש בחומרי גלם איכותיים הכוללים למעלה מ-90% קוורץ טבעי בתוספת שברי זכוכית, מראות ושרף פוליאסטר. לאחר תהליך דחיסה בלחץ גבוה ובטמפרטורה קבועה, הופכים חומרי הגלם למוצר סופי המצטיין באיכות גבוהה, עמידות, אטימות, היגיינה אנטי בקטריאלית, ואף מאפשר לשוות לחומר כל מראה רצוי.

צר או רחב – מסתבר שלבחירה נכונה של חומרים ואביזרים לחדרי רחצה ישנה השפעה משמעותית על החזות העיצובית. התעשייה בתחום מציעה פתרונות חכמים ואסתטיים לכל לסוגי החללים

הבהרה משפטית ותנאי שימוש באתר 

התוכן באתר והתמונות בו, הועלה והוזן על ידי משתמשים. אנא עיינו והבינו את הכתוב בעמוד תנאי השימוש באתר. כל האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ועשוי להיות לא מדויק ו/או לא מקצועי היות ונכתב על ידי משתמשי הקהילה. באופן עקרוני, אין להסתמך על הכתוב וחשוב מאוד לקבל ייעוץ מקצועי. עמוד תנאי השימוש 

תפריט נגישות